[]

kürek kemiği egzersizi

bilgisayar başında oturmaktan herhalde, iki kürek kemiğime de bazı hareketler esnasında ani bir ağrı giriyor, kilitlenecek gibi oluyor.

arkadaşlara o kısma biraz masaj yaptırıyorum :) iyi geliyor ama her gün olacak şey değil, masajla iyileşmek için gidip bi masör bulmam lazım.

nasıl bir egzersiz yapmak lazım bu kısımları açmak için? internette her "kürek kemiği egzersizi" yazan yere de dalmak istemedim.

 
pandemi dolayısıyla spor salonundaki aletlerin bir kısmını eve almıştım, kardiyo kısmını ise şununla dolduruyorum:

www.youtube.com

tek seti 10 dakika sürüyor(3 set) ve vücudunu oldukça iyi çalıştırıyor. ayrıca oldukça yoruyor, terletiyor. haftada düzenli 3-4 defa yaptığında vücudunda hareketsizliğe bağlı ağrı kalmayacaktır.

eğer ağırlık çalışabilirim diyorsan, gücüne göre aldığın iki ağırlıkla şu abiyi takip edebilirsin, kaslarını güçlendireceği ve çalıştıracağı için ağrını azaltacaktır:
www.youtube.com
  • nehara  (27.12.20 23:09:56 ~ 23:18:15) 
açıkçası kürek kemiklerine özel, nokta atışı bir egzersiz arıyorum. öyle olursa daha makbule geçer.


  • hlot  (27.12.20 23:26:33) 
şunları buldum doğrudan istediğin bölgeye yönelik, üç seri halinde. videonun başında biraz boş yapıyor, sonrasında egzersizleri göstermiş. hafif bir ağırlık alıp aşağıdakileri deneyebilirsin:

www.youtube.com
www.youtube.com
www.youtube.com
  • nehara  (27.12.20 23:36:47 ~ 23:37:21) 
bunları yapacağım. çok teşekkürler.


  • hlot  (27.12.20 23:48:44) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.