bu işler nasıl yürüyor?

diyelim ki kafanızda kendinize uygun bir televizyon programı için bir fikir var. Bununla ilgili doğru kişilere ulaşma nasıl sağlanır? Elini kolunu sallaya sallaya gitsen ya da internetten ulaşsan kimsenin muhatap olmayacağı kesin. Hadi ulaştınız bu sefer de fikrinizi değerlendirip size yol verebilirler.

Hiç bi fikrim yok, bu işler nasıl ilerler? Bilenler bi aydınlatsın lütfen.

Çok anlamam ama programın formatını mantığını bir kağıda döküp sonra gidip notere onaylatırsan olur gibime geliyor. Ondan sonra her yere faks da çeksen sıkıntı çıkmaz muhtemelen.

  • prizmatik  (27.12.20 18:45:23)
Gerçi biraz değiştirip yine çalabilirler ama dava edip hakkını ararsın.

  • prizmatik  (27.12.20 18:46:44)
tam olarak bu süreç (tv için proje hazırlama) bizde seçmeli ders olarak vardı ama ilgilenmediğim için almamıştım.

sinema-tv öğrencileri ya da fakülteleriyle iletişime geçebilirsin.
  • filteria  (27.12.20 19:23:23)
bir yapımcıya veya yapım şirketine ulaşacaksınız.
ama fikri kağıda döküp notere tasdik ettirdikten sonra götürmeniz daha doğru olabilir.
gerçi çalan yine çalar ama...
televizyona direkt gidilmez, yapım şirketleri diziler ve bu tip şeyler geliştirir, kanallar da bunları satın alır veya onaylar ve bütçe verip finansmanını sağlayarak kanallarında yayına sokarlar.
  • blatta hiberna  (27.12.20 19:39:51)
fikrinizin ya da senaryonuzun patantini alacaksınız.
epats ya da tc kültür bakanlığı telif hakları gnl md.
sonra bu işi yapan yapımcı şirketlere ulaşıp pazarlamaya çalışacaksınız.
  • ankarakecisi  (27.12.20 20:26:07)