[]

İlaçlar hakkında

Gündemdeki aşıların aleyhine
konuşan yabancı bir doktordan sonra
bu paylaşımı gördüm :
i.hizliresim.com
(Algı yönetimi ve manipülasyon kitabından)

diyeceklerininiz nedir bu konuda?
Ben ilacın her türlüsünden uzak kalmaya
çalışıyorum.
(Bazen bir çay bile yetiyor benim için)

 
Zaten öyle? Bunu yeni fark eden ya yaşça çok küçüktür/gençtir ya da at gözlüğüyle yaşıyordur.

Diyetisyenlik mesleğinin bike modern tıbbın deneyleri için denek oluşturmaya yaradığına inanıyorum ben. Özellikle de diabet hastalığı konusunda.
  • 1bir1bir1  (27.12.20 14:39:02) 
çayla iyileşecek bir rahatsızlık için ilaç alacaksan zaten en başta sorun sende oluyor. yok öyle değilse, çayla kanser iyileştirebilirsen haber ver nobel'e başvuralım.


  • Jux  (27.12.20 14:43:09) 
Yazı psikiyatrik ilaçlarla ilgili olduğu için yazıyorum bunu. Psikiyatrik ilaçların hepsi kaka demek çok insafsız olur. Psikotik rahatsızlığı olan pek çok insan var, aralarında sevdiğim insanlar da var. Bu kişiler ve çevrelerindeki kişiler, bu ilaçlar sayesinde normal bir hayat sürüyor. Öyle çayla, çorbayla, tatillerle, engin denizlerle iyileşmiyor öyle hastalıklar. Gerçekten düşünce veya düşen görünce anlarsınız.

Depresyon ilaçları problemli. Gönderdiğiniz görüntüde bahsedilen DSM tanı kitabı, güncellenen bir rehber doktorların kullandığı. DSM-5'le ilgili eleştirileri özetleyen güzel bi şey var şurda: eksisozluk.com

İlaç sektörünün aklanacak bir tarafı yok. Sağlık çalışanlarının (doktorlar) ilaç endüstrisi ile ilişkileri de ortada. Çocuğunun okul parasını ilaç firmalarının karşıladığı doktorlar bizzat duydum. Tatiller, yat gezileri. Sonra makaleler. Nadiren bazı doktorların meslek etiği izin vermiyor.

Serbest piyasa ürünü ilaç sonuçta, ürettiği ilacın satılmasını istiyor firmalar. Ve ancak doktor reçete ederse bilinebilir ve satılabilir.

Ek olarak, DSM ile ilgili yine: eksisozluk.com
Yani tanı ve kriterleri belirleyen zaten ilaç şirketleri. Rehberi fonlayan da onlar.
  • gayda  (27.12.20 15:01:43 ~ 15:12:20) 
@jux
çoğunlukla böyle durumlarda çevremize göre hareket ettiğimiz için farklı olarak çay örneğini verdim.
tabi bu psikolojik rahatsızlıklar için bir alternatif değil sadece yoktan iyidir anlamında olarak belirtmek istedim . (Bu arada beyni uyaran maddelerden bazıları çayda da bulunuyor.)

Bana kalırsa psikiyatrist ya da psikoloğa gitmeler çocuklar duymasındaki meltemle hız kazandı.
Yayınlarınların da bir algı oluşturduğu ortada.
  • Erva  (27.12.20 16:24:48 ~ 16:25:38) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.