Xiaomi Projeksiyon Cihazı, 500 ANSI Lümen, 1080p

Evde TV var fakat kucuk. Boyle bir seye giriseyim diyorum sizce mantikli mi? Kullanan var mi? Gorece ucuz olmasi(tvlere gore), tasinabilirlik (odadan odaya veya ev disi) alma sebebim olacak. Ne diyorsunuz?

çarşamba amazondan verdim siparişini cuma geldi 2 gündür yoğun şekilde kullanıyorum online toplantılarla film-dizi izlemek için ve oldukça memnunum. otofokus çok hoşuma gitti. yorumlarda hep "bu paraya bu kadar performans" gibi şeyler yazdıklarından beklentimi biraz düşürmüştüm ama beklediğimden daha iyi çıktı görüntü ve ses kalitesi olarak. hdmi ve bluetooth ile denedim şimdilik ikisinde de performans olarak bir sorunla karşılaşmadım. usb ile denemedim henüz. az ışık alan odada kullandığım için etkilenmedim şahsen ama en çok yazılan yorumlardan biri de gündüz performansının düşük olduğuydu. eviniz fazla aydınlıksa bu durumu yaşayabilirsiniz belki. bataryası olsa taşınabilirlik açısından, açık alanda falan da kullanabilmek için daha iyi olurmuş ama boyutu gayet iyi. ekran büyüklüğünü ayarlayabilmek için bir butonu vs. yok cihazı ileri geri oynatarak boyutları ayarlayabiliyorsunuz. netlik zaten otomatik.

2 günlük tecrübem böyle. başka soracağınız bir şey olursa yazabilirsiniz.
  • hadsafhada  (27.12.20 10:54:52 ~ 11:01:18)
Perde kullanimina gerek var mi yoksa duvara mi yansitiyorsunuz?

  • karpuzpeynirekmeksu  (27.12.20 11:03:40)
ben duvara yansıtarak kullanıyorum. bir arkadaşım farklı marka (sanırım epsondu) bir cihazı duvara astığı düz beyaz bir kumaş ile kullanıyor ve gayet güzel izleniyor. xiaominin performansı nasıl onu bilmiyorum. almadan önce izlediğim videolarda hep perde ile kullanmışlardı.

  • hadsafhada  (27.12.20 16:24:04)