[]

Amerika'ya kargo

Etsy'ye yeni girdim üçüncü satışımı yaptım, ilk ikisi İngiltere'ye gitti PTT ile yolladım. Bir noktada takip edemedim, sanırım ülkeye girince baska birime devroluyor.
Şimdi Amerika'ya yollamam gerekiyor, ne tavsiye edersiniz, PTT mi yine? 100 gram filandır yollayacagım sey. 
PTT'den şaşmayın PTT'nin diğer kargo seçeneklerini araştırın hangisi en uygunsa sizin için onu değerlendirin.


  • berkan11  (26.12.20 12:01:40) 
PTT veya TURPEX ile yollayabilirsiniz, PTT devlet postasıdır ilgili ülkeye varınca o ülkenin devlet postasına devrolur.


  • atom karincanin torunu  (26.12.20 12:40:20) 
Ptt; örnek Fransa'da Fransa'ya girene kadar ptt, girdikten sonra laposte üstünden takip ediliyor.
Sizde oralarin kendi postalarini öğrenip oralardan takip edebilirsiniz.

  • logisticsmanager  (26.12.20 12:47:20) 
Facebook da etsy turkiye mikro ihracat grubunu takip edin. Binlerxe etsy saticisi var orada ve her gun bu sorular sorulup cevabi veriliyor.

Ingiltereye giden kargolari royalmail den takip edeceksiniz
  • oscar  (27.12.20 08:30:20) 
uluslararasi tracking diye bir olay var:
www.17track.net

takip numarasini buraya girdiginiz zaman paketin nerede oldugunu gosteriyor butun ulkelere bakarak. Belki kuzey kore tarzi ulkeler icin calismiyor olabilir ama simdiye kadar cok isimi gordu..

PTT konusunda karamsarim acikcasi. Yurtdisinda tr'ye gonderdigim bazi mektuplar kayboldu. Ama tersi duzgun isliyor olabilir. Ben pahali seylerde ya da onemli evraklarda kesinlikle PTT'ye guvenmem, ozel kargo firmalarini kullaniyorum.
  • cooperr  (27.12.20 10:59:07) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.