Kasada Ortaya Çıkan Fiyat Farkı

Selam,
Fiyat Etiketi Yönetmeliğinde derki; (Madde 10)'Malın satış fiyatı ile kasa fiyatı arasında fark olması durumunda tüketici lehine olan fiyat uygulanır."
Bu dönemde malesef bu durum çok arttı. Bu sabah benim de başıma geldi. Kasiyer iade mi oluyor diye tutturdu. Bu sorunu kökten nasıl çözebiliriz? Nasıl market, işyeri girişlerinde "Maskesiz girmek yasaktır" ibaresi zorunlu ödeme yapılan her yere de bu mevzuat hükmünü koysak çözüm olur mu?

Olmaz,

Bu sorunu sadece ilgili yada yetkili arkadaşa bağırıp çağırarak aşabilirsiniz, çünkü memleketimde işler böyle işliyor maalesef.
  • paramolacak  (26.12.20 11:27:03)
maalesef iade kesilior hep, bahaneleri de hazır "çok sık fiyat değişimi oluyor, etiketleri takip edemiyoruz". birisi kasada birisi raf yerleştirmede birisi de etiket değiştirmede görevli olsa sorun çözülür. zorla iş yapıyolar, çıksınlar o zaman o işten, onların yerini doldurcak pek çok insan var. şaka gibi...

neyse mesela geçen 101de bi ürünü uygun diye etikete bakıp 5 tane almıştım, kasaya geldim farklı okudu. ben de etiket fiyatı neyse onun üzerinden satılmak zorunda dedim, yetkili geldi, sadece birini etiket fiyatına verebiliriz dedi, ben o da o birini alıp diğerlerini iade ettim. 5 krş pahalı olsa bile üşenmeden geri veriyorum. küçücük beyinleriyle insanları aptal yerine koymaktan bi bıkmadılar.
  • superfluid  (26.12.20 11:41:39)
@kiyiya vuran dildolar, çalışmadım :) personel sayısı az olunca günlük dğeişen etiketler sorun yaratabilir ama düşününce insan yaptığı işin sorumluluğunu biraz almalı ya.. bu şirket politikasından da değil yani, tamamen tembel çalışanlarından kaynaklı... çünkü marketlerin bazı şubeleri anında etiket değişimi yaparken bazılarına bakıyorsun 2 ay önceki fiyat yazıyor.. Bi de çalışanlar utanmadan alıcıyı salak yerine koyup "yeni gelmiştir fiyat değişikliği biz aşağıda mal yerleştiriyorduk" falan diyor.

Ayrıca kasada "10krş um yok" diyen görevli, senin 10krşun olmayınca 'neyse sorun değil' demiyor haliyle. Ona ayrı bi fitil oluyorum zaten. Sırf bu sebeple hep kartla öder oldum.
  • superfluid  (26.12.20 15:32:34 ~ 15:33:48)