iş istasyonu laptop tavsiye 2021

merhabalar,
yazılım ve paket programlarım için bir dizüstü iş istasyonu satın almak istiyorum
render işim yok, çizim tasarım da yok, bütün işim güçlü işlemci paralel processing kaldırması ve yazılımda compile için süre anlamında yeterli, bazen sonlu elemanlarda çözümlüyorum (çok nadir de olsa gep, svm, ml de var)

aklımda olan modeller bunlar:

1) hp zbook studio g7 ıntel core i9 10885h 32gb 1tb ssd rtx 3000 max-q windows 10 pro 15.6"

2) monster markut m7 v4.1.1 17,3" ıntel i9-10980hk-2,40ghz turbo boost ile 5,3ghz
6gb gddr6 quadro rtx 3000 192-bit 17,3" ekran 64gb (2x32gb) ddr4 2933mhz
1tb samsung pm981a m.2 ssd + 1tb 7200rpm hdd

bunlar dışında bir model öneriniz var mı (dell aradım ama bulamadım)

ek olarak sorum ise standart ekran kartı olan iş istasyonları için gördüğüm kadarıyla rtx 3000 kullanıyorlar, bu ekran kartı oyun performansı nasıl olur, multi veya fps kaygısı olmadan sadece güncel oyun deneyimi nasıl olur (fifa, konami apps, doom eternal, half life alyx vs)

bilenlerin yardımcı olmasını rica ediyorum

Dell in bir kaç modeli var. bu kanalda incelemeler vardı. Ben bir tane bırakayım siz kanalda arayın. Dell bu konularda bence bir numara özellikle satış sonrası ve garanti işlerinde.

youtu.be
  • demirKamil  (25.12.20 16:00:16)
Is bilgisayarinda hp zbook elitebook, toshiba portege ve lenovo thinkpad kullandim. Thinkpad her ne kadar salakca tasarimlari falan olsa da yine de en iyisi. Dell de gayet iyi diye biliyorum. Monster konusunda bilgim yok ama oyun bilgisayari degil miydi onlar? Onceden iyiydi sonradan bozdular diye bi izlenimim var.

Acikcasi ben thinkpadden sasmazdim
  • icim urperiyor  (25.12.20 17:49:45)
dell bu konuda iyi. fiyatlar ve modeller güncel sayılır ama stok varmıdır bilmem ;

www.dell-satis.com
  • delidir yakalayin  (25.12.20 20:30:29)
z by hp ile ilgili bilgisi olan var mı acaba,

  • seviyeli bir adam  (30.12.20 18:03:08)