[]

Sizce Hangisi

Merhaba,

Karşınızda iki seçenek var.

1- Koç Üniversitesi X Mühendisliği

2- Almanya'da bir üniversitede X mühendisliği

Almanyada'ki üniversite > Koç Üniversitesi

oldugunu kabul etsek bile bu kişi yarın Türkiye'de çalışmak istiyorsa çevre açısından koç'ta okuması daha iyi değil midir?

Fikirlerinizi merak ediyorum.

 
Değildir. Almanyada teknik bir üniversite bitiren Türkiyede daha hızlı yükselir


  • gatherer  (25.12.20 13:54:24) 
Almanya'da okurdum şahsen


  • jamiro  (25.12.20 14:07:05) 
koç'un iş garantisi, çevre garantisi yok ki. belki boğaziçi..


  • silah taciri  (25.12.20 14:09:08) 
ne mühendisliği olduğuna bağlı olarak, türkiye'de denklik almanız gerekecek mi? denklik almadan meslek odasına girebilecek misiniz? bu önemli.

bunun yanında sadece koç ve sabancı özelinde konuşuyorum. iyi eğitim var. kafası çalışan öğrenciler var ve gelenlerin çoğunluğunun maddi durumu iyi. yani acayip de bir network var.
  • co2s2  (25.12.20 14:28:06) 
O zaman anladıgım kadarıyla almanya'da okumak daha sonra almanya'da çalışmak isterseniz daha güzel, türkiye'de çalışmak isteseniz de daha güzel kapılar açabilir.


  • liberal  (27.12.20 18:37:39) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.