laptop iyileştirme

selamlar, elimde eski olmayan fakat özellikleri oldukça kötü olan bi laptop var. yaptığım tek şey film izlemek oluyor o da filmin adını yazarak film araştırmasını telefondan yapıyorum:). yani bu laptopla internette bir şeyler araştırmak falan hak getire. ama ben istiyorum ki internet sitelerinde falan rahat gezineyim, o serilik olsun. aşağıda yazacağım özelliklere 250gb ssd taksak adam olur mu ? bi de rami de 8 gb yaptırabilirim bunların bana maliyeti 900tl falan olacak. yoksa bunlarla hiç uğraşma kanka adam olmaz diyorsanız 2. el pc bakıcam. ama dediğim gibi pc de tek yapmak istediğim şey internet sitelerinde seri olması, gerçekten çileden çıkarıyor her şeyi telefondan yapma durumunda kalıyorum.

Laptop özellikleri:

Lenovo IdeaPad 15.6'' High Performance Premium HD Laptop, Intel Dual-Core N3060 Processor, 4GB RAM, 500GB HDD, DVD/CD Burner, HDMI, 802.11AC, Bluetooth, Webcam, Windows 10, Black

Sadece ssd bile fark yaratacaktır ki maliyeti her halde 350 400 civarındadır

  • kisa  (24.12.20 18:11:23)
İşlemci çok zayıf, ne taksan ciddi darboğaz oluşturacak. O makinaya yatırım yapma derim.

  • mikro patlama  (24.12.20 18:43:07)
1) HDD'nin sağlık durumunu ve performans testlerini yapıp referans değerlerle karşılaştırmanızda fayda var

2) Var olan konfigürasyonu dual boot linux kurulumuyla da test edebilseniz daha net bir fikir sahibi olabilirsiniz.
  • qaram  (24.12.20 21:07:26)