[]

Trafikte kim haklı/suçlu?

Şehir içinde bir şerit gidiş, bir şerit dönüş yolda gidiyorum. Bir anda önümdeki araba durdu, dörtlüleri yaktı. Genelde yolcu indirmek için falan duruyorlar. Sağa yanaşamazdı çünkü sağa hep arabalar park etmiş.

Ben de sinyalimi verdim sollamaya çıktım. Karşıda uzaktan bir araba geliyordu ama o gelene kadar ben sollamamı çoktan bitirmiş olacaktım.

Sollamayı bitirdiğim zaman sağ şeride geçemedim. Çünkü meğer az önce durup dörtlüleri yakan aracın durma sebebi, sağa parketmiş bir kamyonun yola çıkmaya çalışmasıymış, ve ben onu göremedim.

Doğal olarak, hem o önümdeki aracı, hem yola çıkmaya çalışan kamyonu solladım. Ama karşıdan gelen araç da bana yakınlaşmış oldu. O durumu anladığı için yavaşladı. Yavaşlamasa onun şeridinde karşı karşıya gelecektik. Ayıp oldu adama.

Burada bir kaza olsa, %100 suç bende mi olacaktı?

 
Evet, hatalı sollama yaptığınız, karşıdan gelen adamın şeridinde kazaya karıştığınız için 8/8 olmasa da suç sizde olacaktı.


  • John Bloor  (24.12.20 17:18:56) 
Evet. Tipik bir hatalı sollama örneği.


  • battal gemalmaz  (24.12.20 17:22:52) 
Yani ciddi ciddi adamın şeridinde giderken kafa kafaya girsem bütün suç bende mi diye mi soruyorsun?


  • Yavuşuhlu  (24.12.20 18:05:06) 
Suçlu sensin+1


  • basond  (24.12.20 22:17:41) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.