Içinde tavuk budu kaynatılmış tavuk suyu

Tavuk budunu tavuk suyuyla kaynattım.
Kaynatirken köpükler oluştuğu için soruyorum.
Butları yedim bitirdim diyelim.
Bu tavuk suyu çorba niyetine içilir mi? Ya da başka nerelerde kullanılır?

Teşekkürler

çok güzel bir bulgur pilavı pişirebilirsiniz o suyla. ya da mercimek çorbası yapabilirsiniz. ama 1 günden fazla bekletmenizi tavsiye etmem, çabuk tüketin.

  • captainclaw  (24.12.20 16:32:41)
Tam anlamadım ben, tavuğu tavuk suyuyla mı kaynattınız? Çifte kavrulmuş gibi?
Kaynatırken köpükleri, kef deniyor onlara, ayırsanız daha iyiydi ama bir şey olmaz.

Çorba olur, pilav olur. Hemen tüketemeyecekseniz buzdolabı poşetleriyle 3-4 parçaya bölüp buzluğa atın, sonra kullanırsınız.
  • kobuzchu kiz  (24.12.20 16:38:36)
Yani hazır kutuda tavuk suyu aldım ve butları onunla kaynattım daha lezzetli olsun diye. Biraz saçma oldu galiba sebze suyu koysam daha mantıklı olurdu :)

  • yarey  (24.12.20 16:42:26)
tavuk kemiksiz göğsü bu şekilde yapsanız mantıklı olurdu çünkü tek başına lezzetsiz oluyor göğüs :) her neyse suyuyla pirin bulgur pilavı yapılabilir veya tavuklu şehriye çorbası.

  • xrated  (24.12.20 17:04:50)
Hazır tabuksuyu aldıysanız onu dondurmanız pek sağlıklı olmaz sanırım. Pilav yada çorba yapıp tüketebilirsiniz.

  • yazdonumu  (24.12.20 19:51:04)
İçsen içersin de yavan olur

  • mirafiori  (24.12.20 20:29:54)