Ingiliz televizyonu kafasina gore cocuklarin yuzunu cekmiyor galiba?

Su videoya bakabilir miyiz? youtu.be Sanki okul cocuklarinin yuzunu cekmemek icin gosterilen extra bir caba var gibi geldi bana. Bizim haberciler ise okullar acildi, karneler dagitildi temali haberlerde cocuklari kabak gibi cekiyorlar. Niye boyle bir farklilik var? Habercilik ahlaki, kurallari ulkeden ulkeye mi degisiyor nedir?

Okul adı haberde geçtiği için çocuk tacizcilerini falan konudan uzak tutmak üzere bir ek çaba gösterilmiş olabilir. Bir de çocukların ailesinden izinsiz yüzlerini ulusal haber kanalında afişe ederseniz muhtemelen skynewsi 2 kere satsanız tazminatları anca ödenir. Olması gereken bu bence, konuyu çocukları göstermeden de aktarabiliyorlar sonuçta.

  • bahoho  (23.12.20 21:43:31)
Etik olarak uygun görmüyorlar ki gayet güzel yapıyorlar. Bizde etik metik yok bam bam bam

  • olaylar olaylar  (23.12.20 21:44:28)
haberlerde insanın belli olacak şekilde yüzünün gösterilmesi yasak hemşerim.
manevi tazminata giriyor bir çok ülkede.

  • ankarakecisi  (23.12.20 21:48:30)
Normalde öğrencinin derste/bir aktivited/ projede fotoğrafını çektiğiniz zaman bu fotoğrafları herhangi bir yerde paylaşabilmek için öğrencinin velisinden izin dilekçesi almak gerekiyor nerde kullanılacağını açıkça belirtip fakat ülkemizde bu tarz şeyler pek önemsenmiyor, öğretmen arkadaşlar maşallah fenomen olacağız sevdası ile tüm video/fotoğrafları paylaşıyorlar.( Veli izin dilekçesi alanları tenzih ederim ama bunun sayısının epeyce az olduğunu düşünüyorum)

  • kucukne  (23.12.20 22:06:56)