monitör soruyorum

merhaba macbook pro'ya bağlayıp evde çalışmalık, nadiren de oyun oynamalık 24'' alayım diyorum.

2k, 24'' bir monitör için gereksiz diye düşünüp, şuna karar verdim gibi.

AOC-C24G1

www.amazon.com.tr

aoc iyi değil, bak sen şunu al vs. gibi öneriniz var mı?
bir de va filan diyor ips mi almalıyım va mı?
curved olmasına aslında hiç gerek yok bu arada.

teşekkürler.

aoc iyidir, bende de o marka var ama kavisli onermem, arastirdigimda kavisli onermiyorlardi. neden kavisli istiyorsun?

  • fakyoras  (22.12.20 18:39:11 ~ 18:39:35)
macbook oyun için 2k besleyebilir mi bakmak lazım, eski yıllardakilerde sıkıntı olur.
bu full hd olarak biraz pahalı geldi bana ama bilemedim.
oyun yoğun olacaksa va, yoksa bence ips film vs. daha iyi tercih. va siyahları daha iyi verir ama ips diğer renklerde ve daha geniş açıdan izleniyor.
  • passion rules the game  (22.12.20 18:43:08 ~ 18:44:52)
@fakyoras

kavisli olmasına bence de hiç gerek yok hem zaten 24'' belli bile olmaz, aoc'nin amazondaki monitörleri öyle hep ondan dolayı. eğer fiyatı sırf bu kavisli olmasındansa vazgeçeceğim zaten.

@passion rules the game

yeni macbook pro / 2019 / 16'' sorun olacağaını sanmam.

bu arada oyun çok çok az oynarım. yani niyetim ikinci ekran aslında.
  • ronartest  (22.12.20 18:52:32 ~ 18:53:41)
Çözünürlük yahut donanım takıntılısı kesinlikle değilim hatta mbp 2012 ile 1080p bir monitör ile çalışıyorum.

Ama 2018 sonrası bir macbook için 2k bi mesele değil (hatta benim alet bile 2k çalıştırıyor) 1080'e girmeyin derim 2k çalışma için daha alan demek, alan gerek yoksa scaling ile retinamsı daha keskin görüntü demek.

Bence de hiç bir monitörün curved olmasına gerek yok eheheh
  • hedep  (22.12.20 20:12:57)
o zaman bunu mu alsam,

www.amazon.com.tr

işte şöyle bir problem var masam zaten 90 cm, ben bu ekranı koyarsam macbook'u ikinci ekran olarak kullanmak yerine tek ekran kullanmam gerekiyor. o zaman da gidip bir de magic mouse + keyboard almam lazım .
  • ronartest  (22.12.20 20:47:25 ~ 20:48:49)
28 azcık büyükmüş evet :D

Ama ben şöyle yapıyorum monitör arkada (normal duracağı yerde) önünde de macbook açık iki ekran alt alta gelmiş oluyor klavye track'pad de hemen önümde.

Benim monitör riser'ım var ama 28 inch alette riser'a gerek olmayabilir zaten standı seksi duruyor.

Ha boyle
cdn.osxdaily.com
  • hedep  (22.12.20 23:27:45 ~ 23:28:56)