[]

Fiyatı düşen monitörü yeniden almak?

Geçen hafta bir monitör aldım Amazon'dan 3660 tl'ye.

Yeni yıl indirimlerinde ne var ne yok diye bakarken monitörün fiyatının 3290 tl'ye düştüğünü fark ettim.

Sizce değiştirmeye değer mi? Amazon koşulsuz iade alıyor monitörü ama IPS panel biraz piyango olduğu için de macera aramayayım diyorum. Ne dersiniz?

www.amazon.com.tr

Tekrar sipariş verdim, banka kampanyası ve amazon uygulamasına özel kodla beraber iyice uyguna geldi. Teşekkürler :)

 
Bence alinir iyi bir indirim olmus


  • tahtakafa  (22.12.20 10:00:35) 
aldığın açılmamış paketi eski ürünmüş gibi iade et. bu sayede kullanılmış ürünü iade alırlar almazlar endişesi yaşamazsın.


  • nuisance  (22.12.20 10:01:53) 
@nuisance Böyle olur mu cidden? Barkod her üründe aynıdır herhalde de seri no'yu tutmuyorlar mı bir yerde?


  • chicha_v2  (22.12.20 10:16:14) 
nuisans'ın dediği gibi yapabilirsin, yapmışlığım var.


  • roket adam  (22.12.20 10:38:51) 
@chicka_v2 seri numara tuttukları ürünler var(apple ürünleri, cep telefonları, televizyon v.s.) bunlarda yapamazsınız zaten, fakat mönitörde sorun olacağını düşünmüyorum.
bunu anlamak için gönderdikleri faturada ürün seri numarası var mı kontrol edebilirsiniz.

üstelik satıcı amazon, bir sorun yaşacağını sanmıyorum.
  • nuisance  (22.12.20 10:46:31 ~ 10:46:45) 
Monitorunde sıkıntı yoksa riske girme bence.


  • prizmatik  (22.12.20 11:16:10) 
%99 seri numarası takibi vardır. Yoksa çok komik olur zaten.

21 yy'da seri numara takibi olmayan ürün sayisi az hele monitör gibi elektronik üründe.

O yüzden kutu acma riskine girerler mi bilmiyorum açıkçası ama o kontrolu edip size sikinti cikarabilirler ürün degisimi yaparsaniz.
  • logisticsmanager  (22.12.20 13:55:07) 
Eğer satıcı amazon ise hiç bi türlü bir riskin yok. Seri no kontrolü yapmıyorlar (dediğim gibi bizzat denenmiş olay), yaparlarsa da en fazla yanlış iade kabul etmiyoruz derler, sen de yeni aldığın ürünü geri alır, yeni ürün için olan fiyattan tekrar iade prosedürü başlatırsın. Sıkıntı olmaz yani, sadece uğraşmış olursun.


  • roket adam  (22.12.20 16:06:26) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.