net ücret beklenti aralığı

Şu an iş ve yetki tanımım olmadan kurumsal olduğunu sanan bir aile şirketinde Ar-Ge sorumlusu olarak çalışıyorum. 7 yıllık tecrübem var. Yürütücülüğünü yaptığım projeler, uluslararası makalelerim ve yüksek lisans diplomam var (Kimya).

Şu an 5200 civarı net alıyorum.

Bir iş başvurusu yapacağım. Ar-Ge uzmanı diye tanımlamışlar. En az yüksek lisans istiyorlar bu arada. Başvuru aşamasında net ücret beklenti aralığımı soruyor. 5000-7000 ve 7000-10000 seçenekleri var.

İkinci seçenek çok mu uçuk. Ya da başvuruda yüksek maaş beklentisi CV'yi incelemeden çöpe attırır mı IK'na?

Bence yedi-on un uzerinde bile olmali. Kimya da genis bi sektor hangi alani bilmiyorum ama 5200 o tecrube ve pozisyon icin maalesef az.

  • a perfect lie  (21.12.20 16:21:33)
evet çok az. 7000-10000 olmalı. ama firma iki seçenek sundu ise düşük olanı alma eğiliminde olacaktır.

  • kenarortay  (21.12.20 16:22:30)
yaptığın işe ve tecrübene göre oldukça az alıyorsun bence. eğer istanbul'daysan kesinlikle öyle. ben olsam en az 7.000-10.000 arası yazardım ve 8-9 arası beklerdim.

  • reanarchy  (21.12.20 16:23:21)
Sizin sektörün skalasını bilmiyorum ama bana ücretiniz düşük geldi. İş değişikliği yapılacaksa zaten en az bir tık üstü olmalı. 7000-10000 skalasını seçin bence.

  • Abdurrahman  (21.12.20 16:27:03)
ücretiniz bana da çok düşük geldi. 7000 - 10000 yazın, altını düşünüyorlarsa zaten orada çalışmaya değmez diye düşünüyorum.

  • kutukcu  (21.12.20 16:35:50)
Hocam ucretiniz gercekten cok dusuk. Bu yeni is olmasa bile bulundugunuz yerde ucret yukseltilmesi talebinde bulunun derim nacizane

  • ala09  (21.12.20 16:39:32)
Neler diyorsunuz öyle.

Duyuruyu açarken otur oturduğun yerde, şükret şu zamanda gibi yorumlar alırım diye tırsmıştım açıkçası.

İzmirdeyim, çok zor idare ediyoruz. Birikim falan yapmak bir yana dursun ekstra bir aktivite bile yapamıyorum.

Çalıştığım yer herkes her işi yapsın mantığıyla iş tanımı bile vermiyor. Yılbaşında ne kadar zam verecekler belli değil. Soran da yok zaten, en yüksek 5800 olur.

7000-10000i işaretleyip başvurdum, umarım dönüş olur. Teşekkürler herkese.
  • Kıllanıcı adı:  (21.12.20 16:56:22)
İzmir için kira veriyorsanız izmir’de yaşamaya değecek miktar değil, istanbul’a atarsanız kendinizi bence ücret 8 bandına gelir minimum, kira da en fazla 500 tl -1000 tl falan artar.

Win- win
  • garavel  (21.12.20 17:09:06)