[]

Youtube, başka bir yerden alınan içerikleri ücretlendiriyor mu?

Merhabalar

Aramızda Youtube kanalından ücret kazanan var mı acaba?

Şöyle bir sorum var; bir çok kanal başka birinin başka bir platformun'daki (twitch, dailymotion, instagram story, oyun kesitleri, tiktok) içerikleri, veya bir oyunun içerisindeki kısa kesitleri (cyberpunk 2077 için şu aralar) yükleyip deli gibi izlenme yapıyorlar.

Evet ilki için insanlar "bu içerik benim" diyerek kaldırtabiliyorlar ama birçok kişi bununla uğraşmıyor bile. Peki youtube bu sayfaları, 1000 abone ve 4000 saati yaparlarsa ücretlendirmeye başlıyor mu?

Bu konularda bilgisi ve tecrübesi olan birileri varsa aramızda çok sevinirim, aydınlatsın bizi..

 
katıl butonu sahibi olabildiklerine göre kazanıyorlardır diye düşünüyorum.


  • dr doofenshmirtz  (21.12.20 15:03:47) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.