[]

Teknolojik Gelişmelerin Takibi

Yıl olmuş 2021, ben bu teknolojiyi nereden takip edeyim size sorayım bi de. Cehaletimden gittim Chip dergisi aldım. Bana yapay zeka, artırılmış gerçeklik falan anlatılsın istiyorum. Dünya Trendleri diye bir podcast buldum beğendim, başka neler var?
 
ilgili twitter ve instagram hesaplarını takip etmelisin. bir de hangi teknoloji ? hepsini bir yerde bulamazsın hackaday var mesela gömülü elektronik konusunda.

bir de gartner'ın yayınladığı emerging technologies ve hype cycle raporlarına bakabilirsin. bu firma her yıl geleceği şekillendirecek teknolojiler hakkında raporlar yayınlıyor.
  • orpheus  (20.12.20 17:55:59) 
IEEE Spectrum diye bi dergi var.

Zamanında bana üyelik hediye etmişlerdi o yüzden normalde kaç para bilmiyorum, ayda bir eve gönderiyorlar dergiyi, herhalde dijital versiyonu da vardır.

Epey güzel makaleler oluyor, yani akademik seviye değil ama popüler dergilere göre biraz daha ayrıntılı anlatıyorlar, dolayısıyla "yapay zeka ağğbii" değil de noluyo ne bitiyo biraz daha hakim olmak isterseniz güzel bir kaynak.

Target audience'ı mühendisler aslında ama meraklıysanız bi şans verin derim.

spectrum.ieee.org
  • plutongezegendegilmi  (20.12.20 23:57:15) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.