Odadaki Oksijen Miktarini gösteren bir alet var mı?

böyle bir alet var mı acaba? ev kullanımı için soruyorum

ondan var mı bilmiyorum ama dyson'ın ortamdaki havayı temizleyici fanları var. hatta ısıtma/serinletme özellikleri de mevcut: www.dyson.com.tr

  • elektr10  (20.12.20 16:40:01)
evet onlar temizliyor ama sadece tozları alıyor havadan. ortama ek oksijen vermiyorlar yani. yada co2 eksiltmiyorlar.

  • Mehmet Ersoz  (20.12.20 16:46:30)
  • sttc  (20.12.20 16:53:38)
teşekkürler. co2 ölçüyor bu cihazlar ama nedense O2 ölçmüyorlar

  • Mehmet Ersoz  (20.12.20 17:35:48)
  • cursor  (20.12.20 17:46:46)
pulse oksimetre kanınızın oksijene doygunluğunu gösterir. o işinize yarayacaksa alabilirsiniz tabii.

oksijen miktarı için şöyle aletler var.

www.elerateknik.com

www.sanayimalzemeleri.com

www.e-olcum.com
  • fezagezgini  (20.12.20 18:50:29)
oksijen ölçen cihazın azlığı şu yüzden. ölçme metodu gereği sensörlerde kayma oluyor. farkı doğru ölçüyor ama sıfır noktası kayıyor. dolayısıyla sürekli kalibrasyon gazıyla sıfırlamak gerekiyor. veya dışarı çıkıp sıfırla dediğinde oksijeni 20.95 e ayarlıyor.

dolayısıyla eve alayım dursun ve sürekli ölçsün mantığıyla az cihaz bulunur
  • sttc  (21.12.20 21:55:39)