Daha bulaşıcı olmak ne demek

Arkadaşlar bu ingiltere’de olan mevzuyu anlamadım. Daha öldürücü olduğu hakkında veri yok ancak daha bulaşıcı deniyor. Bunun manası nedir?

dünya sağlık örgütü öldürücülüğü ile ilgili bilgileri olmadığını , bilgi aldıklarında zaten tüm ülkelerle paylaşacaklarını söyledi.

bilinen bişey yok ama henüz bilinmiyor olduğu için daha öldürücü de olabilir.

daha bulaşıcı olmak daha kolay bulaştığı demek işte, eski virüs aynı şartlarda 1 kişiye bulaşıyorsa bu aynı şartlarda atıyorum 3 kişiye bulaşabilir.
  • killerbee  (20.12.20 16:12:40 ~ 16:14:08)
Ben yine anlamadım:) şimdi daha bulaşıcı olmak hakkında iki görüş var, ama hiçbir haberde açıklama yok, sadece bulaşıcı. Daha çok kişiye bulaşıyorsa bu nasıl oluyor, mantığı ne peki onu sormak istemiştim.

  • patos64  (20.12.20 22:29:06)
Daha bulaşıcı olması demek daha hızlı (kolay) yayılması demek. Örneğin bir maskeyle covid'in yayılım hızı x ise, daha bulaşıcı covid 2x hızda yayılıyor olabilir, bu nedenle virüsün daha az bulaşıcı olması hedeflenir.

  • anladespina  (21.12.20 14:32:15)