Bir işte çalışırken, yeni iş mülakatını nasıl yapıyorsunuz?

Bir işte hali hazırda çalışıyorsunuz diyelim, o sırada yeni bir iş arıyorsunuz. Yeni iş ihtimali olan yerlerle mülakatı nasıl yapıyorsunuz? Tüm gününüz işte geçiyor sonuçta, onlar size akşama randevu vermiyordur? Patrona da söylenmiyordur herhalde yeni işe başvuracağım da, mülakat yapabilir miyim diye (: Nasıl oluyor yani kısacası?

annemi hastaneye götürmem gerek, diş hekimine gidicem, migrenim azdı gibi bahaneler üretiyor insanlar. konu özellikle sağlık olunca kimse üstelemiyor.

  • elektr10  (19.12.20 21:45:43)
bizde dişçi dedin mi iş görüşmesi diye anlaşılıyor.

diş randevun mu var? oo hayırlı olsun..."
  • kobretti  (19.12.20 21:57:33)
doktora gittim, banka işim vardı vs uyduruyosun, görüşmeler fazla uzarsa da skype yapalım diyodum ben. evden çalışma ile birlikte daha rahat oldu tabi hem online görünüp hem görüşmelere katılabiliyosun.

  • rayde  (19.12.20 22:05:28)
@kobretti hahaha evet ya baya olağan şüpheli bir durum gibi oluyor. :)

o yüzden yeni işinizde ilk zamanlarda değil ama yıl içinde 4-5 kere "migren" bahanesi üretmenizi tavsiye ediyorum. böylece olası iş görüşmelerinde kuşku üretmezsiniz. ;)
  • elektr10  (19.12.20 22:07:14)
online olarak yapıyorsam alt katta arkadaşımın ofisine gidiyordum kahve içme bahanesiyle.
eğer gitmem gerekiyorsa, yalan söylüyordum.

  • admin  (19.12.20 22:17:58)
E o zaman şu anda çalıştığınız işten referans da alamazsınız?

  • damba  (19.12.20 22:44:58)