Uzun süreli antihistaminik kullanımı

Kolinerjik ürtiker tanısıyla yaklaşık 1.5 senedir
Antihistaminik kullanıyorum, çok da rahatlatıyor.
Son bir haftadır kestim ve tekrar hayat çekilmez oldu.
Sorum şu: bu ilaçları ömür boyu kullanmak mubah mıdır?
Var mıdır aramızda sürekli kullanan? Bir şikayetim yok
Yan etki olarak ama endişeleniyorum da arada.

uyanamama sorunu, dolayısıyla uykuya alışma ayrıca insanı mallaştırdığını düşünüyorum, zihinsel olarak bulanıklık ve hafızaya olumsuz etkisini yakın çevremde gözlemledim. tabi bu söylediklerim ilaç özelinde de olabilir. zyrtec özelinde konuşuyorum.

  • montakristokondu  (19.12.20 13:04:01 ~ 13:11:44)
Evet ama alerji o kadar ağır ki bunlara katlanmak daha kolay oluyor 'crebros' kullanıyorum bu arada. Bunlardan ziyade uzun süreli organlarla ilgili bir yan etki endişesi mevcut mu diye merak ettim?

  • Efe1987  (20.12.20 00:25:58)
10 yıldan fazla süredir kullanıyorum. Bırakmayı denedim imkansız. @montakristokondu arkadaşın yazdıklarının tamamına katılıyorum. Dr bi ara zyrtec levmont birlikte kullanma kalp ritmini bozar dedi.

Sonuc: uzun vadeli kullanmanın zararı var mi bilmiyorum. Sabah zyrtec akşam levmont kullanıyorum. Kalp atiyo göçen organ yok. Olana kadar kullanmaya devam bırakma şansım yok.
Geçmiş olsun.
  • bu da mı gol değil lan  (21.12.20 23:24:13)