Sakarya'da Yaşam

Ahali selamlar,
Sakarya'dan ciddi bir iş teklifi aldım. Pozisyonun devamının gelmesi ve yönetici olmak çok zor olmayacak (1 yıl).
Hali hazırda 30 yıldır nispeten daha küçük, Sakarya'ya da çok uzak olmayan bir ilde yaşamaktayım.
Evliyim, beş yaşında çocuk var, hanım asgari ücretle çalışıyor, benim de kendi danışmanlık şirketim var. Gelir durumum iyi ama bazen var bazen yok işte (malum esnaflık zor iş :))
Gelen teklifin maddi kısmı doyurucu, makam kısmı eh işte ama devamlılığı bitmeyecek bir pozisyon.
-soru(lar) :)
30 yıllık geçmiş bırakılıp, 11 yıllık kariyer kenara koyulup (bitedebilir), aileyi alıp Sakarya'da yaşanır mı?
yaşanırsa, ailecek nerede yaşamalı?
bir müddet bekar takılacağım için, bekar nerede yaşanılır?

Serdivan

  • dissendium  (19.12.20 01:08:09)
yaşadığın yeri bilmiyorum ancak bi karadeniz şehrinden kalkıp gelmeyeceksen uyum sağlamakta çok zorlanırsın. çok fazla göç almış bi şehir ve ağırlıklı olarak klasik özgüveni yüksek bilinci düşük anadolu halkından oluşuyo nüfusu, apaçi demekte ben bi sakınca görmüyorum. ayrıca deprem anlamında zemini kötü ve yazları inanılmaz nem oluyo. artılarına gelecek olursak büyük şehirlerin dibinde bi büyük şehir ve doğaya, denize uzak değil.
seçim senin...

  • johnnie w lker  (19.12.20 02:44:45 ~ 02:45:33)
serdivan ve adapazarı dışındaki yerler umutsuz vaka maalesef. eğer yine küçük ve muhafazakar bir şehirden gelip, insanına alışkınım diyorsanız adapazarı'nda görece nezih mahallelere bakılabilir. Ama ben alışamamıştım adapazarı'nın o kaosuna, her daim gergin insanına. tavsiyem, serdivan özellikle yazlık tarafındaki evlere bakmanız. (üniversite öğrencisiydim, yerlisi değilim.)

  • dr doofenshmirtz  (19.12.20 04:01:35)
Sakaryadaki Üst kesimin yaptığı gibi. İzmitte yaşayıp iş için sakaryaya gidebilirsin. Sakaryayı sakaryalılar bile sevmiyor öyle bktan bir şehir.

  • soru icin geldim  (19.12.20 07:36:31)