[]

DNS yönlendirme hakkında soru

Merhaba,

Daha önceden hiç VDS kullanmamıştım ilk defa bir VDS ye geçtim. Sorum şu:

Şuan alan adım halihazırda işleyen bir hostingin nama serverlarına yönlendirilmiş durumda.

Aldığım VDS üzerinde gerekli site kurulumlarımı vb. yaptım şimdi sıra bu hostingden domainimi yeni VDS sunucuma yönlendirmeye geldi.

Yeni VDS emdeki plesk zaten kullanacağım domaine göre NS ayarlarımı (a,cname vb. yaptı sunucum için.)

Fakat aklımda bir sorun var. Sonuçta benim yaptığım ns ayarları ns1.domainadim.com , ns2.domainadım.com

Şimdi ben bu ns'leri nereye yönlendirmeliyim ilk başta ? Sonuçta plesk üzerinde kendi oluşturduğum ns1.domainadim.com, ns2.domainadim.com a yönlendirmem hiçbirşey ifade etmez

yardımcı olabilirseniz sevinirim.

 
hosting'de dns ayarlarına gireceksiniz ve ns1 ve ns2.domainadim.com adreslerini ekleyeceksiniz. ekleme ekranında ip adresi de sorar, oraya vps ip'nizi yazacaksınız.


  • malheiros  (19.12.20 00:18:42) 
alan adınızı tuttuğunuz firmada özel nameserver oluşturma hizmeti varsa direkt oradan tanımlamanız gerekiyor.


  • hayal fazlasi  (19.12.20 02:17:16) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.