[]

sscb - marksizm

sscb'nin neden başarısız olduğuna dair marksist bakış açısıyla eleştiri için kimleri okumalı?
 
Biraz edebi olacak ama Milan kundera


  • olaylar olaylar  (19.12.20 00:04:41) 
eric hobsbawm (marksist eleştiri derken metodoloji olarak yine de marksist olan istiyorsunuz değil mi? yoksa marksizmi de eleştiren mi arıyorsunuz? ben ilkine, marksist tarih yazımına göre önerdim).


  • eileengray  (19.12.20 00:05:53 ~ 01:03:43) 
Marksist eleştiriden önce "sistemin" çöküşünü bu belgeselin ilk bölümüyle daha iyi kavrarsınız :

www.bbc.co.uk

Proletarya diktatörlüğü (komünizme geçiş) teorilerinin hayata geçirilerek yürütülmesiyle ilgili sorunlar ideolojik çerçevenin dışında düşünmeyi gerektiriyor.
  • qaram  (19.12.20 00:10:26 ~ 00:15:11) 
Ihanete uğrayan sosyalizm - yazılama yayınları


  • temasettin  (19.12.20 13:36:36) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.