[]

Çerçeveli harita önüne cam mı mika mı uygulanmalı?

100x150 cm. çerçeveli, vintage şık bir dünya haritam var.
Etrafından çok ince bir çerçeve geçiyor, ön yüzeyini korumak için önceden incecik bir cam geçiyordu fakat taşınma esnasında cam kırıldı.

Tozdan, kirden korumak için ne yaptırtmalı. Çok ince cam gibi plastik bir malzeme ne vardır ekonomik olarak?

Pleksi ya da mika mı aratmalıyım. Ya da daha uygun bir malzeme var mı?

Pleksi sanırım pahalı bir malzeme.

Ya da yine cam mı yaptırtmak lazım?

Bir de bunu tabelacı/reklamcılara mı ya da çerçevecilere mi sormam lazım?

 
Yaklaşık o boylarda iki poster çerçevelettik, mat cam kullandı çerçeveci ve acayip güzel oldu. Ama pahalı.

Bizim yaptırdığımız yerde mika yoktu, Bauhaus, Koçtaş gibi yerler yapabiliyor onu ve çok büyük ihtimalle daha ucuza gelir. Bir de bizim sergilerde kullandığımız mat, esnek bir plastik tabaka vardı. İsmini bilmiyorum ve bulamadım ama onun da görünüşü çok güzeldi.

Bir çerçeveciye bir de yapı markete sorsanız olur sanırım.
  • kobuzchu kiz  (18.12.20 13:32:34 ~ 13:32:51) 
Pleksi levha diye aratın, o olabilir istediğiniz.


  • oyokbuyoknevar  (18.12.20 14:38:43) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.