[]

hint aksanı

Hintli bir firmaya iş başvurusu yapmıştım, az önce görüşme için aradılar.

Anladıklarım şöyle: wşdscnfdedks job oppurtunity fmdıjosadkfn

ingilizcem fena değil (ielts 7), avrupalılarla her gün konuşuyorum ama hindistanla hiç işim olmamıştı.
Yes yes dedim ama hiçbir şey anlamadığımı fark edince ofiste olduğum için müsait olmadığımı söyledim, daha sonra konuşalım dedim. şimdi benim geri aramamı bekliyor ama aramaya çok korkuyorum. söylediklerini anlayamazsam özür dileyip kapatayım mı ne yapayım? ayıp mı etmiş olurum?

 
Hint aksanına alışkın olmadığı. Yavaş konuşmalarını rica et.


  • 1917  (18.12.20 13:09:46) 
hint ve çin aksanı gerçekten zor anlaşılır. siz adamı susturun ve siz sorular sorun ve basit sorular olsun bunlar. hala da anlaşılmıyorsa kusura bakmayın heralde telefondan dolayı dedikleriniz net anlaşılmıyor diyip kapatın veya zoom üzerinden görüşme ayarlayın. en azından yanında birkaç kişi olur belki onlarla anlaşırsınız.


  • elektr10  (18.12.20 13:11:05) 
anlayana kadar sor. sorun sende degil onlarda.


  • baldur2  (18.12.20 13:11:52) 
Youtube da hintlilerin çokça teknolojik alet, telefon incelemeleri var, bazen en önce onlar inceleyip yorum yapıyor onları izleye izleye bu aksanlarına alıştım


  • freebird5406_2  (18.12.20 13:14:01) 
Freebird +1. Bir programlama dilinde yeterli icerik sadece hintli hocalarin yuklediklerinden olusuyordu. Ingilizcem cok iyi olmamasina ragmen zamanla alismistim. Cidden bastan zor. Bence arayin anlamadim musait degildim gurultu vardi tam duyamadim daha once filan deyin


  • ala09  (18.12.20 13:42:51) 
Ayyy fecidir bazıları. Hatta bir Hintli arkadaşa bir Alman arkadaşın "sen hiç Hintli gibi konuşmuyorsun, konuşurken kafanı da sallamıyorsun" şeklinde öküz ötesi bir yorumu olmuştu ama içten içe Alman'a hak vermiştik.

Benim size tavsiyem görüntülü görüşme yapmaya çalışın ve onların her sorusuna "... böyle anladım" şeklinde neyi anladığınızı özetleyerek cevap vermeye başlamanız. Bir süre sonra alışırsınız ama adamların aksanları hakkında sakın yorum yapmayın (alınırlar), ama kendi dil kapasiteniz konusunda da çok mütevazı olmayın.
Size cevap yazarken çok düşündüm "çok divers bir ortamda çalışmıyorum, o yüzden tam anlamadım" gibi bir şey söylemeniz yerinde olur mu diye, sonra vaz geçtim.
  • SiyamkedisiZorro  (18.12.20 13:50:13) 
Yavaş konuşmasını rica edersen anlayış gösterirler çünkü tüm dünya biliyor onların konuşmalarının ne kadar anlaşılmaz olduğunu.


  • Uncle Sam  (18.12.20 15:56:03) 
yavaş konuşma ricası + konuşurken dudak takibi


  • ludwig boltzmann  (18.12.20 18:18:15) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.