Kısıtlama süresince şehirlerarası seyahat

Merhabayın, bir araç alışverişi vesilesi ile Ankara İzmir yapma durumum var. İşin içinden çıkamadım. Yolda olacağım süre haftaiçi 9.00-21.00 arasına mi gelmeli?

Pamukkalaye bakıyorum 9 dan sonra 3 adet araçları var. Bunlara bilet alıp gece yolda olmak yasak mı?

Hemen ertesi gün ikamet adresime döneceğim, o akşam araçla yola çıkmak yasak mı?

İşin içinden çıkamadım inanın ya.

özel aracınızla haftaiçi gidecekseniz; saat 05:00-21:00 arasında serbest. diğer saatlerde yasak. (genelgeye göre muaf/istisna olanlar hariç.)
uçak, tren, otobüs "saat kısıtlaması olmadan" kullanılabiliyor. şu şartla: örneğin; saat 22:00'da otobüs biletiniz var. yasak başlamadan terminalde olmanız gerekli.
son sorunuz da şöyle. aracı aldınız, geri döneceksiniz. "bulunduğu şehre son 5 gün içerisinde gelen ve ikâmet ettiği yerleşim yerlerine dönmek isteyenler (5 gün içinde geldiğini yolculuk bileti, geldiği araç plakası, seyahatini gösteren başkaca belge, bilgi ile ibraz edenler)." şeklinde bir istisna mevcut. dolayısıyla dönüşte sıkıntı yok.
  • her şey  (18.12.20 14:46:31)