[]

Ankara anlaşması ile berber dükkanı açmak

Öncelikle berber değilim ama çok uzun zamandan beri kendimi ve bazı tanıdıklarımı manbun haircut, undercut gibi modellerle tıraş ediyorum düzenli olarak. Zaten moser tıraş makinem ve herbiri yaklaşık 120 lirqlık düz makas ve aramakas saç kesim takımım var. Bu konuda elimin yatkın olduğunu düşünüyorum. Ayrıca mühendis olmama rağmen bu meslekten nedensizce haz alıyorum. Aslında hep sevmişimdir ama alaylı bir meslek olduğu için bi statüsü olmadığından hobi olarak kaldı.

Öte yandan a2-b1 arası hala çalıştığım bir ingilizcem ve bana konuşma pratiği sağlayan arkadaşım mevcut.

Niteliklerim şu an iyi düzeyde olmasa da milli eğitimden (halk eğitim mi artık neyse) kurs alarak bir berberlik usta belgesi alıp (ingilterede ayrıca bunun sertifikası vardır muhtemelen ama ilk planda kanıt için) ayrıca ve en azından b1 düzeyi bir ingilizceyle ankara anlaşmasıyla ingiltereye gidip bir berber dükkanı açma fikri sizce mantıklı mı?

 
geçen de bir duyuru vardı. ankara anlaşması 15 gün sonra bitiyor. geç kaldınız.


  • mr.goodcat  (17.12.20 21:42:45) 
abi youtube'da barberturko var. ingiltere'ye göçmüş berber. bence direkt ona ulaş ve sor.


  • malheiros  (17.12.20 21:56:59) 
İngiltere’de berberlik için Ankara Anlaşması vizesi çıkmaz bence. Çok fazla var.


  • dougsampson  (18.12.20 10:34:04) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.