[]

Konuşurken konuşmanın kayması + istemsiz el kol hareketleri

İyi akşamlar,

Son zamanlarda telaffuzumda bir bozukluk var, sanki harfleri yuta yuta konuşuyorum. Bugün de konuşurken bir iki kere kekeliyor gibi oldum. Neden olabilir bu acaba? Yorgunluk var üzerimde ama bu durum ilk kez başıma geliyor.

Bir de bu durumun üstüne yemek yerken istemsizce elim kolum iki üç kere titredi. Kaslar istemsiz hareket ediyor gibi oldu; yorulunca göz kapağı atar/titrer hani, onun el ve kolu titrettiğini düşünün.

Neyle ilgili olabilir bu sizce, endişe etmeli miyim? İlaç kullanıyorum bir süredir ama böyle bir yan etki gözükmüyor kullandığım ilacın prospektüsünde.

 
iyi bir doktorun anca karar verebileceği, testler önerebileceği bir şey tabii bu.

mesela MS'te de kas kaybı, konuşma bozuklukları, istemsiz hareketler vs. var. Ama bu siz MS'siniz anlamına gelmez. Kimse de bilemez.

Bu olan şeylerin devamlılığı varsa mutlaka bir hastaneye danışın. Artık iç hastalıkları mı bakar buna, yoksa nöroloğa mı yönlendirilirsiniz bilinmez.
  • la traviata  (16.12.20 23:54:36) 
Doktor görmeden, tahlil vs. yaptırmadan anlaşılmaz. Bahsettiğiniz semptomlar yorgunluk sonucu ortaya çıkan geçici rahatsızlıklar olabileceği gibi MS gibi ciddi hastalıkların belirtisi de olabilir.
Maalesef doktora gitmeden olmayacak.

  • SiyamkedisiZorro  (17.12.20 09:27:26) 
İlk etapta güzel bir istirahat ve uyku düzeni. 1 hafta gibi geçmezse doğru doktora.


  • dougsampson  (17.12.20 10:00:35) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.