Maske takmayan komşuları ifşa olmadan ihbar?

Merhaba arkadaşlar,

Bizim apartmanda birkaç dairede maske takmayan sorumsuzlar var. Daha bir kere bile maske taktıklarını görmedik. Sürekli oraya buraya gidiyorlar. Artık canıma tak etti. İhbar edeceğim. Ama ihbar edince ifşa olur muyum? En sorunsuz şekilde nasıl kesin ceza almalarını sağlayabilirim? Şikayet edip de ifşa olduğunuz oldu mu veya sayenizde ceza yiyenler veya başka yaptırımlara maruz kalanlar oldu mu? Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkür ederim.

İfşa olursunuz evet. Ben güvenmiyorum.

  • gelmeistemem  (16.12.20 22:01:48)
ankesörlüden ara oluyorsa. telefondan arayınca numaranı verebiliyorlar sözlükte yazmıştı biri geçen.

  • bohr atom modeli  (16.12.20 22:03:24)
İyi de sürekli takmadiklarini nereden biliyorsunuz ki? Size bu soruyu soracaklardir, bence ismimi verirler mi'den önce bunun cevabını düşünün.

  • encokbenisevinnolur  (16.12.20 22:13:31)
1 hafta önce karşı daireye taşınan aileyi şu an kadar hiç görmedim, yüzleri nasıldır bilmiyorum. "Hiç" maske takmadıklarından emin olacak çok görüyor musun gerçekten?

Ben mesela maskesiz dolaşmıyorum kesinlikle ama akşamları markete gitmem gerektiğinde maskeyi çok sık unutuyorum. Market çalışanlarına sorsan ben de hiç maske takmıyorum. Halbuki takıyorum. Tesadüf sadece.

Maske takmadıklarından emin olacak birbirinizi görmeniz tuhaf geldi.
  • IncredibleMau  (16.12.20 22:14:02)
Öncelikle kendilerini ikaz edin.

  • berkan11  (16.12.20 22:41:31)
Sizce hiç maske takmadan dışarı çıktıklarını görüyor olabilir miyiz arkadaşlar? :D Bu arada bu kadar iyimser olmanıza şaşırdım. Sanırım ya etrafınızdaki herkes kurallara çok sıkı uyuyor ya da uzun zamandır dış dünyayla bağlantınız kesik.

Dışarı alışverişe çıkınca görüyorum, camdan dışarı bakarken görüyorum. İkazdan anlayacak bi tarafları yok maalesef. Sanırım gizli kalmanın yolu yok. Ankesörlü de yok maalesef.
  • İnatçılığın yeryüzündeki temsilcisi  (16.12.20 23:32:17 ~ 23:34:44)
aynı şeyden ben de müzdaribim. adam apartman içinde ve dışında maskesiz takılıyor. babası oğlu iki kişiler hatta. yakında yazı yazacağım kapıya "maskesizler ihbar edilecektir" diye.

  • false pretension  (16.12.20 23:35:35)
İletişim kurma zorunluluğu olan bir canlıyız, bence hoş olmaz, komşularına kibarca durumu ikaz et ve yeni komşu ve dostlar edin.

  • docrivers  (17.12.20 01:04:18)