[]

TOEFL Writing hazirlik

TOEFL'a hazirlanmak icin 2 ayim var. Ingilizcem cok iyi ama writing konusunda berbatim. Bu yuzden writing kismina odaklanmam gerekli ve en az 22 almam gerekiyor. Daha once sinava girip bilgisi olanlar onerileriniz nedir? Essay yazip skorumu gorebilecgim bir site falan var mi? Sadece writing ile ilgili onerileriniz nedir? Kitap , web sitesi vb.?
 
Karşılayabilirseniz özel ders alın, Armut.com'dan öğretmen bulabilirsiniz.


  • kaset  (16.12.20 20:54:36) 
İngilizceniz çok iyiyse writinginiz kötü değildir, en azından toeflda 22 üstü almak için yeterlidir. toefl'daki iki writing sorusunda da beklentiler çok direkt ve beklenen formattan şaşmıyor. argümanınızın ve karşılaştırmanızın tek tek listelenip paragraflara nasıl bölünmesi gerektiği o kadar açık ki ufak bir çalışmayla kolayca çözersiniz. sizi zorlayabilecek tek şeyin zaman olduğunu düşünüyorum. jenerik toefl kitaplarında (kaplan, barrons) writing taktikleri (paragrafların nasıl bölünmesi gerektiği vs.) net bir şekilde anlatılıyor, onlar üzerinden gidip size uyan kalıpları ve bağlaçları aklınızın bir kenarına yazarsanız faydalı olur. sınavda düşünmeden refleks olarak kullanabileceğiniz bağlaçlar ve cümle girişleri hazırlamanızı öneririm, çok zaman kazandırıyor. (2 x 30/30)


  • eileengray  (16.12.20 21:04:32 ~ 17.12.20 18:42:09) 
ben 2014'te kursa gitmişitm 2 ay ama 2018'in sonunda tekrar girdiğimde bir şey hatırlamıyordum. longman'ın kitabındaki örneklere falan baktım öyle girdim 27 aldım. ingilizceniz dediğiniz kadar iyiyse pek gerekli değil kontrol ettirmek.

şablonlara bir bakın yeter.
  • bohr atom modeli  (16.12.20 22:02:11) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.