Açık Öğretime Nasıl Girilir?

Merhaba yenilmez Galya'nın, yenilmez savaşçıları..
Ben askerliği, üniversiteyi, iş arama dönemini vs. toptan atlatmış bir er kişiyim.
Bazı şeyler düzene girdi etti derken ancak birşeyi kaybettiğimi fark ettim.
Öğrencilik artılarım..
Her orta halli insan gibi hesabımı kitabımı iyice yapmak zorundayım. Öğrenciyken, "paso" sayesinde kazandığım fırsatları şimdi kaybetmiş bulunuyorum. İşe gidip gelirken dahi verdiğim otobüs parası, bu nedenle katlandı tahmin edersiniz. Üstüne sosyal ortamda öğrencilere sunulan indirimlerde cabası.
Ufak bir hesap kitap yapınca, AÖF'e yıllık 450 lira verdikten sonra, öğrenci indirimleri sayesinde bu harç ödemeleri üstüne bir 400 lira kadar kar edeceğimi buldum..
Şimdi ben AÖF'e girmek istesem, ne yapmam gerekir.
Uzak kaldım ÖSS'ye girme durumlarına. Kısaca anlatırsanız sevinirim.
Bu yılki treni kaçırdım mı? Yoksa bir şekilde kayıt yaptırabilir miyim?
Ayrıca AÖF'e 450 lira öderim diye biliyorum. 2010 fiyatları değişti mi?

Şimdiden teşekkürler,
Akbiliniz hiç bitmesin..

bu yilki sansini kacirdin. seneye OSSnin yeni adi her neyse ona girip baraji gecip herhangi bir acikogretim fakultesine kaydini yaptiriyorsun. iki senede bir sinifi gecmen yeterli sanirim.

  • erich  (17.05.10 23:00:24)
kaç yaşındasın?

  • sutlu nescafe  (17.05.10 23:14:56)
4 yıllık üniversite mezunlarına sınavsız açıköğretim fakültesi girişi hakkı tanınıyor, diye biliyorum. anadolu üni. sitesinden araştırırsanız mutlu olursunuz.

  • pomolilik  (17.05.10 23:15:28)
@sutlu nescafe: 25 yaşındayım. Hayırdır? :)
@pomolilik: Hemen araştırmaya başlıyorum. Teşekkürler..

  • quaker  (17.05.10 23:21:19)
belirli bir yaştan sonra öğrencilik hizmetlerinden yararlanılamıyor. o nedenle sordum.
ek olarak ikinci üniversiten olacağı için %100 zamlı ödeyeceksin harçları. 09-2010 ücretlerine göre yeni kayıt olsaydın 916 lira ödeyecektin.

  • sutlu nescafe  (17.05.10 23:29:51)
Cevabımı buldum.
www.aof.edu.tr
"Tüm Üniversite Öğrencilerine ve Mezunlarına Sınavsız İkinci Üniversite Olanağı"
başlığı altında.. İlgilenen diğer kişilere de yön gösterebilsin diye buraya not düşüyorum.
Herkese teşekkürler ilgi ve alaka için..
  • quaker  (17.05.10 23:29:56)
@sutlu nescafe: Hoppa.. Gitti benim güzelim hesap kitap..

  • quaker  (17.05.10 23:42:12 ~ 23:42:27)
ve sınıf geçersen ödeyeceğin miktar artacak. pasodan yararlanayım diye uzatayım dersen iyice artacak.
2010-2011 için 1000 liraya yakın bir ücret isteyebilir senden. bir de paso konusunda emin değilim. yararlanamayabilirsinde.

  • sutlu nescafe  (17.05.10 23:55:14)
paso veriyor ikinci üni. olarak okuyana ben aldım oradan biliyorum.

  • kyha  (18.05.10 00:36:25)
@kyha: Gerçi paso vermesi birşey değiştirmeyecek bu fiyat politikasıyla.
Girmem pek işe yaramayacak..

  • quaker  (18.05.10 00:44:44)
@sutlu nescafe: ikinci üniversitenin 100% zamlı hali yeni yasalar gereği mi? geçen seneki mezuniyetime kadar bir şey yoktu çünkü

  • einherjer  (18.05.10 10:12:44)
@einherjer : Biraz evvel telefon açtım AÖF Beşiktaş şubesine, telefondaki bayan ikinci üniversite için yıllık 450 küsür lira gibi bir fiyattan bahsetti. sutlu nescafe'nin bahsettiği %100 zamlı fiyattan bahsedince "Hayır öyle bir uygulama yok, zaten amaç ucuz öğrenim görmek burada" dedi.. Gerçi tam emin olamadım yine.. Eylül-Ekim gibi kayıtlar başlıyormuş.. O zaman net öğrenmiş olurum..
Telefonda bana söylenen biyat bu arada 190+78 TL olmak üzere iki sefer ödeme ile 536 TL..
2010 ücretlerinde çok ufak bir artış olabileceğini de ekledi..
  • quaker  (18.05.10 10:33:44 ~ 10:34:30)
www.aof.anadolu.edu.tr
29.cu sayfa

yanlış anlamışım. kusura bakmayın :) cari hizmet katkısı %100 zamlı imiş. 160 lira falan yani.
  • sutlu nescafe  (18.05.10 12:40:35 ~ 12:45:46)