Smart TV alacagim. Ama hangisini?

anlamadigim bir dunya parametre var. aslinda eksi'de dev bir entry vardi debe'ye giren ama bulamiyorum simdi.

led mi oled mi qled mi neoplazma mi lcd mi? kac hz, kac usb girisi hdmi girisi olmali?

kanal gecis suresi diye neye dikkat etmeliyim?

curved ekran mi yoksa flat mi?

kimi samsung al diyor, kimi de samsung hic iyi degil diyor.

yani benim icin onemli olan seyler aslinda fiyatina degmesi; diyelim ki 6-7k'ya kadar cikarim.

kullanip memnun kaldiginiz smart tvler nelerdir?

tesekkurler.

100hz
va panel. ips te olabilir ama va panel siyahları daha iyi gösteriyor.
flat ekran

olsun. hz değeri gerçek olsun bazıları başka bir hz değeri yazıp yanıltıcı reklam yapıyorlar.

samsung tizen tv den ben oldukça memnunum. 55mu8000 var bende. 3 yıl oldu.

edit: oled ekran yanığı sorunu olan bir teknoloji. bilgin olsun.
  • xrated  (16.12.20 17:36:35 ~ 18:23:04)
kaç ekran olacak?

yaklaşık olarak aynı paraya ben lg'nin giriş seviye oled'inin 55 inç olanını aldım, bir arkadaşım lg'nin giriş seviye led'inin 75 inç olanını aldı.

oled ve led arasında dağlar kadar fark var. en kötü oled'in görüntü kalitesi, en iyi led'den iyidir. (özellikle siyahlar anlamında)

lg'lerin kullanımı samsung'dan kat kat daha kolay. benim önerim, lg'nin en ucuz oled ya da led'ini almanız.

usb ve hdmi giriş sayısı size kalmış. hdmi çoğunlukla en az 3 geliyor. yetecektir. (1 tane digiturk ya da benzeri, 1 tane playstation vs, 1 tane de boşta (laptop falan bağlamaya) fazlasına gerek yok. usb'de de 2 gelse, birine harddisk bağlayıp kayıt yaptırabilirsiniz, biriyle de film oynatırsınız. fazlasına zaten gerek yok.

kanal geçiş süresi hepsinde gayet iyi.

curved ekran zaten kalmadı. sakın bulaşmayın.
  • co2s2  (16.12.20 17:58:31)
6-7k ya oled olamayacağına göre full array led tavsiye ederim.

8k civarına sony xh90 serisinden 55xh9096 veya 55xh9077(sadece dış kasa rengi farklı) bulabilirsin.

100hz, hdmi 2.1, 5ghz wifi, android tv, apple airplay v.s. tavsiye ederim.
  • nuisance  (16.12.20 18:03:32 ~ 18:03:42)
bu arada nuisance yazınca hatırladım. airplay kesinlikle olsun. lg, samsung ve sony'nin son 2 senedir çıkardığı çoğu tv'de var. iphone'u ve/veya macbook'u olan birinin hayatını değiştirir.

  • co2s2  (16.12.20 18:07:31)
4k, smart, oled, airplay, tv diye aratın, size en uygun olanı seçin. * oled tv ler biraz daha tuzludur.
Samsung, tv arge konusunda en iyi firmalardandır.

  • ankarakecisi  (16.12.20 19:51:00)
LG ile kötü bir deneyimim var, bizi çok mağdur ettiler dolayısıyla bedava verseler yine evime sokmam LG.
Epeydir TV piyasasını takip etmiyorum dolayısıyla model öneremeyeceğim fakat marka olarak Samsung ve Sony kesinlikle benim tercih edeceğim markalardır.
Ayrıca beğendiğiniz TV'yi almadan önce bir harddiskin içine birkaç referans film yükleyip o beğendiniz modelde ve mümkünse farklı alternatif marka model TV'lerde çıplak göz ile mutlaka izleyin.
  • battal gemalmaz  (16.12.20 20:00:08)
arayüz önemli androidin takılanıda var tizeninde iyi araştırmak lazım.

  • mikahakkinen  (16.12.20 21:40:10)
www.epey.com sunu kullanıyorum, airplay olmadıgından dolayı hiç memnun değilim. yazlıktaki 10 yıllık samsung bile cat diye telefona baglanıyor. onun dısında ses , ekran görüntüsü ve hızı iyi

  • delidiyorum  (17.12.20 08:05:41)