gamerlara soruyorum

oyun oynayanlar, ciddi cevap verin.
orjinal mi korsan mı oynuyorsunuz?
sorum özellikle pc oyuncularına ama konsolcular da cevap verebilir. onlar zaten orjinal mecbur. onlar da hangi konsol kullandıklarını yazsın bari

Korsan

  • berkes2  (16.12.20 10:56:45)
Ps3 kullandığım zamanlar korsan, gidip yükletebiliyorduk ya hani :) İlk rdr'yi bile korsan oynamıştım hey gidi.

Şu an ps4 var orijinal mecbur.
  • eazy  (16.12.20 11:02:26)
Çoğu orjinal

  • fezagezgini  (16.12.20 11:05:32)
Valla korsan karşıtı değilim ama orijinal oynuyorum, steam varken başka bir şeyle uğraşmaya değmiyor gibi geliyor.

Öte yandan PS4 için satın alıp, beğenmeyip, sonra da iade edemediğim için pişman olduğum çok oldu, keşke önce bi korsan deneseydim dedim. Video güzel görünüyor ama gameplay öyle değilmiş mesela, adam da demo da yayınlamamış. İade kabul etmeleri lazım ama etmiyorlar.
  • plutongezegendegilmi  (16.12.20 11:05:57)
elim ekmek tutmaya başladığı günden beri orjinal.

  • golgi aygıtı  (16.12.20 11:14:59)
yıllardır korsan oyun oynamadım. pc için steam'den oyun satın alıyorum. ps4'te de genelde ikinci el kutulu oyun alıp aldığım paraya ya da 10-20 lira ucuza satıyorum, böylece oyunlar neredeyse bedavaya gelmiş oluyor.

  • sir gawain  (16.12.20 11:15:21 ~ 11:16:09)
korsana karşı değilim oyunda çünkü 500 lirayı oyuna vermek çok saçma. ama ben en son 5 sene önce crack yaptım sanırım, uğraştığına değmiyor bence, alıp geçiyorum. o parayı vermek istemiyorsam da indirime girmesini bekliyorum. pc'ciyim.

  • Jux  (16.12.20 11:26:47)
Pc'de oynuyorum.1-2 seneden beri hiç korsan indirmedim. Önceden korsan oynadığım oyunları bile indirimlerde Steam'den almaya çalışıyorum. Sonuçta ortada bir emek var.

  • İnatçılığın yeryüzündeki temsilcisi  (16.12.20 12:26:22)
Malesef paramız degersiz oldugu için oyun fiyatları genelde korkunç fiyatlarda. 300, 500 lira gibi fiyatlar var. O sebeple korsan takılıyorum. Steamda oyunu inceleyip torrentten indiriyorum .
Ama mantıklı fiyatlar sunan oyun oldugumu indirimdeyken alıyorum. En son ETS 15 liraydı aldım.
Maddi durumum üst düzeyde olsaydı tabiki de satın alır korsan işine girmezdim.
  • limonlu eksi  (16.12.20 12:35:49)
Korsan manyağıydım ama son 2 senedir işe girdiğimden beri iş bilgisayarı pek oyun açmadığı için bıraktım. Zaten kendi bilgisayarım da artık oyunları açmaz oldu. Korsan indirsem de yüksek ayarda oynayamayacağım için girişmiyorum.

Onun yerine xbox aldım, game pass üyeliğim var, onun içindeki oyunlar yetiyor. Çok beğenirsem oyunu satın alıyorum. PC'de de oynasam 200 liraya kadar olan beğendiğim oyunları alırdım. Fazlası psikolojik sınırımı aşıyor. Bazen steam'dan falan indirim olduğunda da alıyorum. Uzun zamandır korsanla ilişkim kalmadı steam, epic games, xbox game pass çıktığından beri. Kafan rahat en azından.
  • ananiyimioguz  (16.12.20 12:40:29)
Uzun zamandir korsan oyun oynamadim.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (16.12.20 12:50:57)
gençliğimde hep korsancıydım, bugün de hala o zamandan kalma oyunları (2010 öncesi diyelim) hdd'de halihazırda varsa o şekil oynuyorum. onun dışında son 10 sene içinde ne aldım ettimse hep steam. bunda hem steam'in hem de oyuna 3 kuruş para verebilecek konfora ulaşmamın etkisi var.

  • harfitarif  (16.12.20 12:54:59)
online özelliği önemliyse orjinal. single player ise torrenten çakar geçerim. işe girersem orjinal alırım ama hepsini.

  • xrated  (16.12.20 14:52:29 ~ 14:52:47)
PC

%100 orjinal.

Ergenligimde orjinal bulmak zordu + pahaliydi. Steam sonrasi kademe kademe orjinal oranimi arttirdim.
  • cleric  (16.12.20 15:05:39)
su cagda ve sartlarda korsanla ugrasana gipta etmemek mumkun degil.

  • baldur2  (16.12.20 15:08:38)
Orjinal. Her istediğimi her an oynayamıyorum tabii ama steamde istek listeme ekliyorum steamdb'den en düşük fiyat ne olmuş bakıyorum. Mesela %90 indirim falan yapılmışsa daha önce bu seneki indirimlerde o civarda yapılıyor. 100 liralık oyun 10 tl'ye düşüyor.

Epic games veya amazon primedan verilen ücretsiz oyunlarda da çok güzel oyunlar var özellikle epicin önümüzdeki günlerde 15 gün boyunca her gün oyun vereceğini düşünürsek baya oyun yapıyor.

Ha diyen olursa bunları mı bekleyeceğiz vallahi oyun kütüphanelerim henüz vakit bulamadığım oyun dolu inanılmaz birikiyorlar bundle şeklinde falan ucuza alınca
  • eatpraylaw  (16.12.20 16:09:34)
90lar ve 200lerin basi full korsandim. Baska da yol bilmiyordum ki gidip alıyordum kosedeki bilgisayarcidan. 2010da konsola gecis yaptım, 10 senedir orjinalciyim.

PlayStation
  • duster  (16.12.20 17:58:52 ~ 18:00:09)