Türkiye'de Paypal

3 boyutlu bir tasarım sitesine kendi tasarımlarımı yükleyerek satış yapmayı düşünüyorum. Satış olursa site ödemeleri paypal üzerinden yatırıyor. Bu parayı Türkiye'de kullanma ihtimalim var mı? Paypal şu an hesap açmaya bile müsaade etmiyor.

yurtdışı bağlantısı olan ve paypal kullanan birisi varsa çevrende tanıdık, siteye onun paypal hesabını girip onun sana göndermesini sağlarsan olur.

ayrıca duyduğum kadarıyla komisyon misali senin alacağın paradan payını alıp bu işi yapanlar varmış ama güvenilir değil tabi.

bazı siteler öyle sık sık paypal hesabı değişmesinden hoşlanmıyor, yani 1 defa a kişisine gönderdin, 2. defa b kişisine göndereyim dersen , hoop hayırdır kim bu kişiler, niye böyle yapıyorsun, sen dupe hesap açtın da ondan mı böyle değiştiriyorsun diye sorabilirler.

3 senede 3 defa paypaldan ödeme aldım, amerikalı ama türkiyede yaşayan bi arkadaşım yardımcı oldu.o da amerikaya geri döndü 1 sene önce.

geçen bi paypal bi de banka transfer seçeneği olan siteden 3 kuruş para çektim banka transferi ile, 30 dolar aracı banka komisyonu kestiler.

diğer siteleri araştır 3 boyutlu model, obje, texture satan bir sürü site vardır ve hepsi de sadece paypal ile çalışmaz.
  • killerbee  (15.12.20 19:56:57 ~ 20:01:58)
yurtdışı telefon ile paypal açabilirsin. parayı nasıl alacağını bilemem ama belki coin ile falan takla attırarak olur.

  • argent dawn  (15.12.20 21:05:15)
ona bakarsan sofya ziraat bankası şubesinden hesap açtırırsan da olur da. her halukarda gidip gelmek gerekiyor uğraşmak gerekiyor.

  • killerbee  (15.12.20 21:08:49)