Güneş enerjili powerbank kullanan var mı?

Hangi markayı kullanıyorsunuz, özellikleri neler, mesela hem hızlı şarj hem güneş enerjili hem büyük kapasiteli oluyor mu? Memnun musunuz, tavsiyeniz var mı?

**Düşündüğüm gibi sadece güneş panelini güneşe tutunca şarj oluyor mu yoksa yine prize bağımlı mı, nasıl?

Kullanmıyorum ama hızlı şarj edebilmesi ile güneş enerjisi ile şarj olması arasında bağ yok. Güneşle son derece yavaş şekilde dolar ama dolduktan sonra bataryanın desteği varsa hızlı şarj edebilir bağlı cihazları. Dağda bayırda, elektrik kaynağından uzakta değilseniz bence çok anlamlı değil. Büyük kapasiteleri doldurmak için çok daha büyük güneş paneline ihtiyacı var, çok yavaş dolacaktır tahmin ediyorum. Sadece güneşle şarj olurlar bu arada.

  • orient blue  (15.12.20 14:28:07)
sunbank marka powerbank kullanıyorum. 10.000 mAh. güneş enerjisiyle şarj etmiyorum çünkü powerbankin güneş paneli elim kadar olduğu için çok yavaş dolduruyor. normal powerbanklar gibi usb ile şarj ediyorum. kamplarda kullanmadığım zaman da güneşte bırakıyorum, biraz dolduruyordur.

şahsen çok memnunum. 2 senedir kullanıyorum ve performansı hala ilk günkü gibi. sık sık kampa gittiğim için acil bir durum olsa güneş enerjisinden de doldururum diye güneş enerjisiyle şarj olandan almıştım ama henüz o kadar acil durumlar olmadı.

sanırım sunbank firması finito ama bendeki powerbank bu
www.kamperest.com
  • istanbul kanatlarimin altinda  (16.12.20 00:24:57)