Araç klima ve radyosu kendi kendine kapanıyor

Merhaba. 2007 model c200 aracın klima ve radyosu seyir halindeyken kapanıyor. Sonra tekrar açıyorum, bi süre sonra tekrar kapanıyor. Aküyü daha dün taktırdım. Oto elektrikçi buna eminim ki en az 2000 liralık masraf çıkaracak. Acaba neden oluyordur bi fikriniz var mı?

Bir yeri yanlış takmıştır, gevşek takmıştır vs .. başka yere götür.

  • 1bir1bir1  (15.12.20 10:34:38)
Kısa devre olabilir ya da sigorta müşirlerinden birsi ölmüştür. Birkaç ustaya göster mutlaka bazı çakallar. bunda 2000 lira masraf var diyerek hem kazıklar hemde orjinal parçaya el koyar.

  • komando kani var bende  (15.12.20 10:59:18)
Senaryo yazıyorum;

Aracın aküsünde şarjında bir problem oldu da, şarj sistemini hiç kontrol etmeden direkt aküyü mü değiştirdiniz?

Belki de aracın şarj ssiteminde bir sorun vardı, aküyü yeterli şarj etmiyordu. Bu yüzden akü arızalı sandınız ve aküyü değiştiniz.

Ama belki de araçta hala bir şarj sıkıntısı var, ve yeterli voltaj düşmediği için araç belki bilerek belki de bilmeyerek klimayı ve radyoyu kapatıyor.

Önce bi şarjı ölçtürün, klimadan radyodan bahsetmeden akü değiştiğiniz yere gidin ve şarjı bir ölçsün, ya da farklı8 bir elektrikçiye uğrayın iki dakka ölçsün şarjı.

Şarj sisteminde sıkıntı yoksa klimadan ve radyodan bahsedin.

Bir de ingilizce aratarak global mercedes forumlarında benzer bir sorun var mı araştırmak lazım.
  • John Bloor  (15.12.20 11:38:48)