Oyuna başladıktan bir süre sonra ciddi düşen fps sorunu

Merhabalar.

Oynadığım a+ ayarında bir mmorpg oyun var. Guild wars 2. Bilenler bilir.

Mesele şu ki ben oyuna girdiğimde 45-50'lerde aldığım fps, oyuna girdikten bir süre sonra şak diye 25-30'lara düşüyor. Yarı yarıya diyebilirim. Birçok şey kontrol ettim bulamıyorum bir sıkıntı.

Ekran kartı çalışıyor, güncel. Windows güncel. Ayarlarını birkaç kez kontrol ettim. Fakat sorunun nedenini bulamıyorum.

Yani dediğim gibi her girdiğimde oyun yüksek fps ile başlıyor. Oldukça grafiksel ve ekran kartı kullanan bir oyun. Haliyle bilgisayar yorucu. Fakat daha önce böyle bir şey olmuyordu. Bi yarım saat geçmeden şak diye 25-30'lara düşüyor aldığım fps ve bu çok tat kaçırıcı bir durum.

Bu tarz sorunla karşılaşanlar yardımcı olursa baya memnun olurum.

ısınma kaynaklı olabilir mi?

Termal macun vs. yeni mi?
  • westblack  (15.12.20 00:43:18)
ekran kartiniz, islemciniz isiniyor. core clock hizlari dusuyor. bu da performansinizi olumsuz etkiliyor. sorun bu.

  • soppy cunt  (15.12.20 00:46:05)
oyun için geçici (veya oyunu ne kadar sıklıkla oynadığınıza bağlı olarak kalıcı) performans geliştirme önerisi:
bilgisayar-sağ tık-özellikler-gelişmiş sistem özellikleri-gelişmiş sekmesinden performans ayarları- özel:
şu üç seçenek hariç hiçbirinde tik olmasın:
simgeler yerine küçük resimler göster
ekran yazı tipi kenarlarını düzelt
sürüklerken pencere içeriğini göster

diğer seçeneklerin yokluğunu çoğunlukla fark etmeyeceksiniz ve oyun esnasındaki performansınız artacak.

edit: geçici olarak kullanacaksanız direkt en iyi performans için ayarla diyin ve kapatın.
  • amugochi  (15.12.20 13:05:44 ~ 13:06:53)
Termal macun yanıtı işime yaradı teşekkürler tüm cevap verenlere.

Dizüstünü açıp temizlik, macun yenilemesi yaptım ve optimize fps almaya başladım.
  • Dartagnan  (16.12.20 18:08:30)