[]

mazot nedir?

benzin, dizel, lpg yakıt türleri. peki bu mazot nedir? 4.bir yakıt türü müdür? bunlardan birinin alt türü müdür nedir bu mazot? anladığım kadarıyla bazı insanlar dizele mazot diyor. doğru mu? kafam allak bullak
 
dizel bir yakıt türü değildir. dizel bir motor çeşitidir ve mazot (motorin) ile çalışır.


  • battal gemalmaz  (13.12.20 22:56:12) 
Diesel aslında motorun adı(bkz: Rudolf diesel). Diesel motorda kullanılan yakıt da diesel fuel, yani dizel motor yakıtı. Aslında mazot, diesel fuel'e karşılık geliyor.


  • synesthesia  (13.12.20 22:57:09) 
Ham petrolü işlediğinde en altta kalan mazot onun üstünde kalan benzin onun üstünde kalan da LPG oluyor. Ham petrolün işlem gördükten sonra hidrokarbon moleküllerine göre ayrışmasıyla elde ediliyor. Misal doğalgaz da petrol yataklarının üstünde ham petrolden sızan gazların birikmesiyle oluşuyor. Hepsi ham petrol kaynaklı yani.


  • angelus  (13.12.20 23:03:22) 
Dizel motor yakıtının adı mazot. Mazot petrol haricinde bir çok hammaddeyle de yapılabiliyor.


  • berkan11  (14.12.20 01:38:13) 
motorin mazot oluyor. petrolün em iyi yanan kısmı benzinin en iyi kısmı benzinli arabalarda kalan kısmı motorin dizel arabalarda kullanılır. çabuk alev almaz o sebepten diesel motor sistemine uygundur.


  • mikahakkinen  (14.12.20 12:49:42) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.