Sokağa çıkma yasağı , ceza

Az önce ekmek almak için sokağa çıktım . kapının 10metre yanında bekçiler durmuşlar kimlik kontrolu yaptılar. Sonradan aklıma geldi ceza filan yazılmış olmasın diye ama market baya yakın diye adamlara sormak aklıma gelmedi.

Ceza filan kesecek olsalar nereye gidiyorsun diye sorarlardı demi? ,yada bi belge filan verirlerdi ceza kesildiği yönünde. Kimlik sorup yolladılar

Kimlik sorma yetkileri var.
Ceza yazdıklarını sanmıyorum.

  • Erva  (13.12.20 14:37:16)
Önlem amaçlı geziyorlardır.

  • pass  (13.12.20 14:42:43)
öncelikle bekçilerin idari para cezası kesme yetkileri yok. sadece polisin yetkisi var. ve 10 - 17 arası araçsız market-fırın serbest zaten. endişe etmeyin.

  • ada meltemi  (13.12.20 18:32:45)
Polis tek başına ceza yazamaz. Ceza tutanağı tutar ve mahalli mülki amire onaylatarak ilgileye tebliğ eder. Kaymakamlık veya valilik onayı olmayan cezaları ödeme zorunluluğunuz yoktur. Buna benzer bir olay yaz aylarında yaşandı. Ceza yazdım, hadi öde diyen bir polis ile karşılaşırsanız bilgi olması açısından bunu da not etmiş olmakta fayda var.

  • desdenova34  (13.12.20 18:40:35)