SSD, ram ve windows işletim sistemi

merhaba. yeni pc almaktansa eldekini güzelleştirmeye karar verdim. bilgisayarın sorunu yavaş olması ssd kesin taktıracağım, işletim sistemi de değişsin istiyorum. ama ram'i arttırmalı mıyım emin değilim? ne faydası olur 3gb ram'e sahip olmamanın? diğer sorum da tüm bu işlemleri yapmak için anadolu yakasında bir bilgisayarcı ile konuştum. maksimum 750 TL civarı olur dedi. uçuk bir fiyat mı normal mi? bir de ben ssd seçmedim internetten. onun seçtiğini kullanmam gerekiyor bu durumda. ne önerirsiniz model olarak?

İlla bilgisayarcının seçtiğini kullanmak zorunda değilsiniz. Bilgisayarınız eski anladığım kadarıyla, m2 portu yoktur, sata ssd takacaksınız bu durumda.
Samsung 860 EVO serisi tavsiye ederim.

  • battal gemalmaz  (13.12.20 12:49:06)
Bunu izleyin muhakkak:
m.youtube.com
Sonra düşünün, sonra da alış verişe gidin.
  • Erva  (13.12.20 13:51:02)