[]

Mikrodalgada Mısır

Mikrodalgada patlamış mısır yapan var mıdır? Nasıl yapıyorsunuz?
Ben porselen kap üzerine mikrodalga kapağı kapattım. 5dk falan. Sonra baktığımda kapağın yanları erimeye başlamıştı :/

Kapak şuna benziyor ama ikea değil
www.ikea.com.tr

 
Hiç yapmadım ama kese kağıdı kullanıldığını gördüm hep.


  • love my way  (12.12.20 21:11:08) 
ben firin posetiyle yaptim.

misirlari koydum posete, yag tuz ekledim. iki uc nokta actim tepesine. delik acmaya gerek bile olmayabilir.

kapakli borcamla da yaptim. bi degisik oluyor ama oluyor yani.
  • yoggi  (12.12.20 21:22:03) 
Fırın poşetiyle yaptığımda yanıyor. Yağsız yaptığım için belki :/


  • kendi helvasını kavuran zombi  (12.12.20 21:50:40) 
fırında poşetiyle biraz yağla yapabilirsiniz. ama mısırı çok koymamanız lazım.


  • jelly bear  (12.12.20 22:05:00) 
Misirlari firinda catlamayacak bir kaba koyup ustune su ekliyorsunuz, ornegin 5 corba kasigi misira 5 corba kasigi su gibi, istege gore yag ve tuz ekleyip, kabi strec filmle sariyosunuz, kurdanla filmin ustunde 3-4 delik acip,yuksek isida 7-8 dakikaya ayarliyosunuz, tamami patliyor, kirilma kismini ozellikle belirttim, bir cam kase misirlardan once patlamisti bir keresinde:)


  •   (13.12.20 07:18:12) 
Fırın poşetiyle yapıyoruz çok kolay.


  • adivar  (13.12.20 08:46:27) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.