hala ve covid

halamın eşi covid oldu 3 hafta önce geçen hafta iyileşmiş.
iyileşmeden 1 hafta sonra halam kek börek yaptım diye babaannemlere geliyor 90 yaşında babaannem.
gelir gelmez bizi görüntülü arıyor vs.

bizde bir fırtına koptu haliyle.

abarttık mı yoksa haklı mıyız? biz dışardan eve geldiğimizde duşa falan girerken halam montuyla falan evden yayın yapıyor.

Abarttınız. Şu an halan antikor kaynıyor çünkü tedavi oldu iyileşti ve doktorlar ona iyisin dediler. Aşı olmasına bile gerek yok şu anda. Aşırı abartmışsınız.

  • 1bir1bir1  (11.12.20 20:38:02)
ya şimdi biri covid olup iyileşti ise hiç covid olmayan birine covid geçirme ihtimali yok mu?

ben virüsü taşıyor ama kendi bünyesinde ağır semptomlar göstermiyor diye yorumluyordum.
  • duyurukullanıcısı  (11.12.20 20:45:03)
haklısınız.
umarım bişey olmaz :/

insanlar nasıl böyle ben de anlamıyorum.
sabır ve sakinlikle anlatmaya çalışın.
  • jimjim  (11.12.20 20:47:29)
sağlık bakanlığı belirtiler geçtikten sonra yaymadığına inanıyor, ama gerçekte öyle mi bilinmiyor sanırım.

Ben hasta olan kişi olsaydım yine bir süre görüşmezdim, özellikle riskli insanlarla.
  • nhk ni youkosu  (11.12.20 20:57:36)
90 yaş işi sıkıntı ama covid geçiren adamı yakalım mı ne yapalım yani. Ben pozitif çıkmadan 10 saat önce maskesiz yemek yedim 6 kişiyle hiç birine bişey olmadı. Bence asıl bulaşıcılık kısmı belirti daha olmadan hemen önceki dönem o dönemde bulaşana bulaşıyor zaten. Yani biri covid oldu diye sürekli taşıyıcı olarak kalmaz

  • top_secret  (11.12.20 20:58:56)
Hastalığı atlattım. Sınırın 10 kat üzerinde uzun dönemli koruyucu antikor çıktı. Halanız da aynı durumdadır bence de abartmışsınızdır.

  • sting  (11.12.20 21:21:30 ~ 21:21:49)
“ ben virüsü taşıyor ama kendi bünyesinde ağır semptomlar göstermiyor diye yorumluyordum”
Hocam bu dediğiniz mümkün olsaydı ülke nüfusunun yarısı covid olurdu. Endişe etmeyin, covid geçirmiş iyileşmiş biri üç ay süre boyunca en risksiz olanı
Edit: covid geçiren birisi elbette tekrar geçirebiliyor, onu demiyoruz. Bahsettiğim şey antikor üretme süresi. Kim diyor ki zaten covid geçiren bir daha yakalanmaz diye
  • bir fincan kahve ile film izlemek  (11.12.20 21:44:34 ~ 22:24:23)
covid olan birisi tekrar olabiliyor
ilkinde hafif geçirip ikinci de ölen bile var

halan antikor kaynıyor diyen
aşıyla çip takıyorlar diyenle
laptop kamerasına bant yapıştıranla
dünyayı 3 aile yönetiyor diyenle aynı.
  • summatinyourteeth  (11.12.20 21:47:06)
@summatinyourteeth +1

laptop bantlama meselesi haric :) guzel bir guvenlik yontemidir digerleriyle es tutmayalim bence.
  • pardonazbirbaksanız  (11.12.20 22:00:05)