Çıplak kabloları konnektöre dönüştürmek

Merhaba duyurun elektrik elektronikçileri size sorum şu
prntscr.com
resimde görünen gibi ufak fiş işleri yapmak istiyorum.
yani elimde çıplak kablo var bunları fişli hale dönüştürmek istiyorum hem erkek hem dişi tarafıda elimde olmalı. bunu intrnette ne diye aratacağım?
bu fişleri ne diye aratmalıyım?
prntscr.com

molex konnektör diye aratırsanız çıkar
sc01.alicdn.com

  • gkhncnzdgn  (11.12.20 17:33:43)
Klemens diyeceksiniz. 2'li, 4'lu vs. Veya kablo çapına gore.

  • Kirmizibavul  (11.12.20 18:19:14)
jst konektör diye aratabilirsiniz.

  • battal gemalmaz  (11.12.20 22:03:22)
kaynak yapayım.

çıplak kablo var, fişi de aldık diyelim. ucuna nasıl çakacağız? özel pense falan mı lazım buna?
  • kibritsuyu  (12.12.20 11:26:35)
@basond'un gösterdiği tipte jst konektörler için özel pense lazım. zor da olsa normal pense kargaburun ve el yardımıyla filan da olur ama sağlıklı bir bağlantı olmaz.

amass firmasının piyasaya sürdüğü ve artık rc dünyasında standartlardan olan xt60, xt30, mr30, mt30 gibi konektör çeşitleri de var. onlar da özel penseye gerek yok, kablo konnektöre lehimleniyor.
pense almak istemezseniz ve elinizin altında lehim tabancası varsa bu tip ince kablolar için iki pinli için xt30, üçlü için mr30 ya da mr30 kullanılabilir.

xt30: hizliresim.com
mr30: www.hacker-motor-shop.com
mt30: i.pinimg.com
  • battal gemalmaz  (12.12.20 13:06:01)