[]

microsoft office açılmıyor

Windows 1o pro kullanıyorum. Dün gece bilgisayarım bir güncelleme aldı. Bugün sabahtan beri word,excel,powerpoint office uygulamalarının hiçbirini açamıyorum.
Tıkladığımda office güncellleştiriliyor lütfen bekleyin diyor.
Birkaç dakika sonra da "uygulama düzgün olarak başlatılamadı (0xc0000142).Uygulamayı sonlandırmak için tamam düğmesini tıklayın." uyarısı çıkıyor. Ne yapmalıyım kendi bilgisayarım değil iş bilgisayarı o yüzden dosya silmek istemiyorum.


 
O güncellemeyi kaldır. Sonra bütün güncellemeleri kapat . Tekrar dene açmayı olmazsa Office yi onar.

Güncellemeler yapılan işle doğrudan ilgili bir şey değilse kapatın. Gerekli değil, zorunlu değil.
Yok uzaktan bir saldırgan sistemi ele geçirecekmiş gibi win Xp zamanından kalma sözlerle bizleri ikna ettiler ne var ne yok indiriyoruz o günden beri.

Ucuz etten şüpheleniyorsak bedava verilen yazılımlardan güncellemelerden neden şüphelenmiyoruz ? Bunu anlamak zor.

Yıllardır güncelleme yapmadığım win7 ile hala devam ediyoruz.
  • Erva  (11.12.20 13:19:37) 
iş için office uygulamaları programından değiştir>çevrimiçi onarım yaparak hallettim. Güncellemeler konusunda ben de şüphelenmeye başladım artık iyi mi ediyoruz güncelleme ile kötü mü bilemiyorum. Yine bir tane gelmiş :)


  • jjimyl  (11.12.20 15:46:50) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.