çamaşır makinasını yenilemek için uygun zaman

13 yaşına gelen makinamız özerkliğini ilan etti, biz sokağa çıkamıyoruz ama banyoda gezintiye çıkıyor kerata. yenileme zamanı geldi anlaşılan.

yıl sonu kampanyaları mı daha avantajlı şu anda yoksa yeni yılda daha iyi kampanyalar olur mu sizce?

Bonus soru: hangi marka tavsiye edersiniz?

Kampanya hakkında pek fikrim yok.

Marka: Bosch
  • himmet dayi  (11.12.20 10:11:11)
yıl sonu kampanyaları daha iyi oluyor. profilonun model yorumlarını araştırmanız kaydıyla f/p olarak öneririm.

  • emininsel  (11.12.20 10:54:23)
marka olarak bosch aldık, memnunuz.

  • trajikomix  (11.12.20 11:11:01)
siemens tavsiye ederim ben de. bizde giriş seviye bir modeli var çok fazla fonksiyonu yok ama taş gibi çalışıyor bir 5 yıldır.

  • theseachange  (11.12.20 11:20:13)
Bu arada önerilen 3 marka da aynı kalitede. Onu belirteyim de :)

Bosch Siemens ve Profilo BSH'ta üretiliyor. Kullanılan malzemeler vs. birebir aynı. Fiyat farkı marka değerinden geliyor.
  • himmet dayi  (11.12.20 11:26:12 ~ 11:26:22)
Makinenin yürümesi bozulduğu ya da eskidiği anlamına gelmez. Dengeli yerleştirilmezse yeni makina da yapabilir aynı şeyi. Ayaklarını ayarlayın.

  • mikro patlama  (11.12.20 11:38:22)
Makinenin amatisörlerini degistirsen sorun ortadan kalkar. Yılların getirdiği yük ve makineye battaniye gibi ağır şeyler yüklendiği için oluyor. Buna ek vakumlu ayak da takabilirsin ama o ne kadar ise yarıyor bilmiyorum.

  • westblack  (11.12.20 11:54:00)
samsung'dan çok memnunum ama kampanyalarını falan bilemiyorum.

  • blatta hiberna  (11.12.20 11:56:42)
Kampanyayı bilemeyeceğim. Benim çamaşır makinem Siemens - 23. zafer yılındayız. Bir defa kapak değişti ( temizliğe gelen hanım kapaktan güç alarak ayağa kalkınca elinde kalmış. Süper über memnunum.

  • SiyamkedisiZorro  (11.12.20 12:53:12)
Sırf yürüyor diye makineye küsmeyin.
Memnunsanız ayaklarını ayarlatın derim, o olmazsa amortisör.

  • burfak  (11.12.20 13:28:16)
Bosch Siemens gibi markalar çamaşırlara masaj yapıp öpücük kondurarak yıkamıyor. Grundig veya arçelik öneririm. 9 kg grundig kurutma makinesi aldım bire bir aynı özellikte bosch marka olanı 6.500 tl iken ben 3.000 tl verdim. Yaptığı iş aynı, servis daha yaygın. Evdeki bütün beyaz eşya, klima arçelik ve tek sorun yaşamadım 8 yıldır.

  • kumulatifvergimatrahi  (11.12.20 15:11:37)
banyo zemini düz değilse başka makinelerde de aynı sorunu yaşabilirsiniz. Öncelikle onu kontrol edin bence.

  • balllooon  (11.12.20 16:08:08)
yukarda da yazmışlar; siemens-bosch-profilo aynı fabrikadan çıkar. birebir herşeyiyle aynı cihazı profilo markasında daha uygun bulabilirsiniz.

aynı şekilde, arçelik-beko-grundig-altus da aynı fabrikadan çıkar. hepsinin hedefi farklı, beko daha çok yurtdışına pazarlanır, altus daha bütçe dostudur fakat üst segment modelleri içermez.

bsh grubu ve arçelik grubu markalar, ülkemizdeki en yaygın ve iyi servis ağını sunarlar. bunlardan herhangi birisini alabilirsiniz.

koreli ürünlerde servis sıkıntısı çok yaşanıyor, çevremde epeyce kişi sıkıntı yaşadı.
  • fever  (11.12.20 16:34:48)
Makinenin naltında ayakları var. Evde bu işlerden anlayan kimse yok mu?

Alttan makinenin ayaklarını zemine göre ayarlarsanız makine yürümez.
  • adivar  (11.12.20 18:53:56)