Unutkanlık

Bugün 4 yıllık öğretmenim ismini unuttum bir metini yazarken. Şu an halen dersimize giriyor ve bugün bile girecek. Bölümümde birkaç tane öğrentmen var ve bu hoca da bunlardan biri. Yani unutmak mümkün değil, 4 sene her hafta dersimize girdi neredeyse. Hocanın ismi de "Ahmet" hiç unutulmayacak bir isim!

Bir an dalgınlığıma mı gelmiştir yoksa bir kontrol ettirmek iyi olur mu kan değerlerimi?

Son zamanlarda fazlaca unutkan oldum. Çöpü bile odama taşıyıp ben bunu buraya niye getirdim deyip mutfağa geri dönüyorum atmak için.

bazen bazı şeylere çok anlam da yüklememek lazım . unutkanlık ya da dalgınlık adına ne derseniz, ara ara olabiliyor. kafanızı meşgul eden başka şeyler vardır, dikkatinizi başka şeylere vermişsinizdir, bu da unutmayacağınızı düşündüğünüz bazı şeyleri unutmanıza sebep olabilir. ama tabii uzun dönemde devam ediyorsa aynı şekilde baktırmakta fayda olabilir.

  • co2s2  (10.12.20 13:38:43)
bana çok oluyor. bi keresinde 25 yıllık komşunun adını unuttum. kadın nasılsın bohr dedi ben iyiyim xxx teyze diyecektim mal gibi kaldım, iyiyim sen nasılsın? dedim sonra. utandım.

hatta bazen öyle anlar oluyor ki birkaç saniyeliğine sevgilimin adını bile unutuyorum. çok eskiden beri başıma gelen bir şey. isimlerle başım dertte.
  • bohr atom modeli  (10.12.20 15:57:46 ~ 15:58:23)
Yalnız değilsin. Bana özellikle konuşma ortasında çok oluyor. Yani kendisinden 1-2 dk önce bahsettiğim şeyi, olayı anlatırken ip kopuyor bende. Tam o anlarda Kemal Sunal' ın ''Şimdi ben buraya niye çıktım? Niçin Çıktım? Nasıl çıktım?'' durumunu yaşıyorum:/

Kan değerleri bir seçenek ama ben o değerler normale ulaşınca da unutkan olmaya devam ettim:/ Baş edebilmek için tek çare not almak, hatırlatma kurmak olarak deneyimliyorum.
  • Amaranta ursula  (10.12.20 16:33:52)
B12 kullan. Kan değeri illa baktırman şart değil. 1 ay kullan. Sonra baktır. Zaten muhtemelen b12 in ya orta seviyelerde ya da alt seviyelerde. Bir ay kullanımla üst seviyeye bile ulaşır meçhul. Onun için al ve başla.

  • mobydick  (10.12.20 23:56:03)