[]

Kablosuz Mikrofon Çalışma Prensibi_Mega Cahil İçerir

Ciddi soruyorum :D
bu yaşımdav aklıma takıldı. hani ekranda sunucuların beline -adaptörü falan sanırım- taktıkları yaka mikrofonları nasıl çalışıyor?
yani sesi nereye nasıll kaydediyor?
yani kamerayla nasıl iletişim kuruyor mikrofon?

thanks.

 
Wireless bağlantısı ile


  • olaylar olaylar  (10.12.20 12:09:07) 
telsiz telefon gibi radyo frekansı üzerinden.


  • sutlu nescafe  (10.12.20 12:10:51) 
kamerayla iletişim kurmuyor, ses ayrı görüntü ayrı olarak alınıyor.

kamerayla alakası yok.
  • killerbee  (10.12.20 12:14:52) 
peki canlı olmayan yayınlarda nasıl?
sesi kaydedip sonra görüntüyle montajlıyorlar mı?

  • rewlack  (10.12.20 12:23:28) 
canlı olmayan yayınlarda da aynı şekilde. ses ve görüntü hep ayrı alınır.


  • orient blue  (10.12.20 12:26:05) 
telefonuna bağlanan bluetooth kulaklık gibi düşün. onun çok daha güçlüsü, çok daha kalitelisi.


  • co2s2  (10.12.20 14:03:58) 
Kablosuz mikrofonlar transmitter (verici) (konuşmacının beline bağlanan adaptörü dediğin parça) ve receiver (alıcı) şeklinde çalışıyor.

Basit youtube çekimlerinde kameranın mikrofon girişine receiver parça kabloyla bağlanıyor. Yani iki parça geliyor, biri konuşanda diğeri kameranın üzerinde


Stüdyo çekimlerinde de muhtemelen çok kanallı mikser ile görüntü ve birçok mikrofonu senkronluyorlardır.

www.rode.com
  • Northern Mariner  (10.12.20 14:47:12 ~ 14:49:07) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.