[]

belirli saatler arasında site engelleme

telefon için ve bilgisayar için, belirli saatler arasında siteleri ve uygulamalara kendi erişimimi engelleyebileceğim bir uygulama biliyor musunuz?
 
İrade:)

Telefonu kapatmak daha kolay olmaz mi?
  • her giriste sifresini unutan adam  (09.12.20 21:28:39) 
Hahaha iradeyi "ireyd" diye okudum uygulama sanıp, google'ladım bi şey çıkmadı bu ne diyorum


  • aynose  (09.12.20 21:35:39) 
Alalım telifini:))


  • her giriste sifresini unutan adam  (09.12.20 21:40:25) 
yöntemler var ama pek işlevsel değiller.
ebeveyn kontrol yazılımları kullanabilirsiniz. mesela k9 web protection. ya da benzeleri;
k9-web-protection.en.softonic.com

freedom app de bu iş için yapılmış bir uygulama. disctraction blocker deniyor bu ve türevlerine. dikkat dağıtıcı şeyleri engelliyor. kendiniz tanımlıyorsunuz. windows/ios/android/ hepsinde çalışıyor. şurada tanıtımı var:
www.youtube.com

rescue time'ın focus time adında bir özelliği var. (premium olmak gerekiyor mu hatırlayamadım, sanırım free versiyonunda da var) belirlediğiniz sitelere giriş yapmanıza izin vermiyor. hem desktop hem mobile cihazlarda çalışabiliyor.

ama yine de, bu engelleri koyan siz olduğunuz için kolayca kaldırabiliyorsunuz. bu uygulamalar sadece hatırlatıcı, engellemeleri mümkün olmuyor.
  • biseysorcaktim  (09.12.20 21:43:35) 
Kendisinden değil de modem üzerinden kisitlanabikir


  • kisa  (09.12.20 21:43:56) 
(bkz: StayFocusd)
mobil için paralı eklentisine yönlendiriyordu sanırım, bu da chrome uzantısı. Mesela günde 2 saat girebileyim diyorsun sonra o siteleri açtırmıyor. Benzer bişey belki işe yarar, hatırlamıyorum ama belki istediğiniz gibi saat ayarı bile vardır.

  • nhk ni youkosu  (09.12.20 22:20:10 ~ 22:20:46) 
Forest diye bir eklenti varmis chromeda.
Tam bilmiyorum ama dediginizn isi yapiyor galiba

  • kuehles blondes  (10.12.20 04:10:27) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.