[]

Bir yatırım sorusu

Öncelikle var sayın ki bir ise yaklaşık 300 bin tl yatırım yapmışsınız, uzun vadeli bir cikti bekliyorsunuz fakat ise başladıktan sonra fark ediyorsunuz ki bu sizin gerçekte istediğiniz şey değilmiş. Sonucunda ite kaka yüzde 60 ini tamamlıyorsunuz. Ama boyut artık gerçekten çekilmez hale geliyor ve anti depresanlarla ite kaka ilerleyebilecek kadar motivasyon düşkünlüğü yaşıyorsunuz.

1 ne yapar ne eder o işi bitiririm
2 canımdan kıymetli mi ne olursa olsun vazgeçerim

Iki sık da benim için hali hazırda pişmanlık barındırıyor. Ne diyosunuz sevgili duyuru ?

 
Kaç 300 bin tl'm daha olduğuna göre değişir bu sorunun cevabı. Eğer 30 milyon lira servetiniz varsa "aman 300 bin ruh sağlığımdan önemli değil, yemişim işini" derim. Ama son kalan birikimimse ölene kadar o işi kastırırım, olması için çalışırım. Yani tuzun ne kadar kuru o önemli :)


  • roket adam  (09.12.20 17:45:29) 
Uzun vadede milyon gelecekse, diş sıkılır. Ama sürekliliği olmayan, bir seferlik bir iş ise ve sıkılmışsam 300bin liranın bugünkü döviz karşılığını alabiliyorsam devreder çıkarım mesela. Yok alamıyorsam kalırım...


  • malheiros  (09.12.20 17:58:32) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.